Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020, imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16977) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
25 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Fede ... (0)Oblężona twierdza nie padła. Sokół zremisował z Po ... (0)

„Ja w internecie”. Zakończył się projekt dla mieszkańców gm. Golina

Materiał promocyjny

Dodano: 3.12.2019 12:25

Ponad 250 osób skorzystało z projektu „Ja w internecie”, który prowadzony był przez ostatnich osiem miesięcy w gminie Golina. W sumie przeprowadzono 21 szkoleń.

Gminie udało się pozyskać grant w wysokości 135 627 zł. Program „Ja w internecie” to bezpłatne szkolenia mające na celu zwiększenie grupy świadomych oraz kompetentnych użytkowników internetu i e-usług publicznych, zdolnych realizować potrzeby informacyjne, kulturalne, biznesowe, administracyjne i społeczne w bezpieczny, ale też legalny sposób przy użyciu nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt był również szansą na aktywizację osób wykluczonych cyfrowo, bezrobotnych i niepełnosprawnych.

Wsparciem merytorycznym dla gminy była Fundacja Legalna Kultura, która przeszkoliła lokalnych instruktorów i stworzyła kadrę, która mogła prowadzić zajęcia z mieszkańcami. Instruktorami mogli być trenerzy, bibliotekarze, animatorzy, nauczyciele i edukatorzy. Koordynatorem projektu z ramienia urzędu została Żanetta Matlewska, a instruktorami: Anna Rabiega, Olga Frońda i Arleta Wieczorek-Stolarska.

Przez osiem miesięcy odbyły się szkolenia w siedmiu modułach:

  • Rodzic w Internecie
  • Mój biznes w sieci
  • Moje finanse i transakcje w sieci
  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Tworzę własną stronę internetową (blog)
  • Rolnik w sieci
  • Kultura w sieci

Program szkolenia był dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności uczestników. Rekrutacja do projektu prowadzona była od marca 2019 r., aż do momentu zrealizowania wszystkich szkoleń. O przyjęciu do projektu decydowała kolejność zgłoszeń. Uczestnicy byli rekrutowani z zachowaniem równości szans i niedyskryminacji. O udziale w szkoleniu decydował wiek uczestnika i miejsce zamieszkania tj. powyżej 25. roku życia z woj. wielkopolskiego, z gminy Golina, która chciała podnieść kompetencje cyfrowe. Pierwszeństwo w projekcie posiadały osoby wykluczone elektronicznie, niepełnosprawne i bezrobotne oraz seniorzy. Szkolenia odbywały się w miejscu dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych i po zebraniu grupy 12 osób.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców szkolenia odbywały się nie tylko na terenie miasta, ale również w sołectwach gminy Golina: w świetlicach wiejskich , w remizach OSP, w szkołach podstawowych oraz Bibliotece Publicznej w Golinie.

Dzięki programowi „Ja w Internecie” gmina wprowadziła mieszkańców w świat Internetu, pokazała, jak funkcjonują social media, jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą internetu. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat tworzenia stron internetowych, wykorzystywania internetu we własnym biznesie, ochrony dzieci przed niepożądanymi treściami. Tematy szkoleń dopasowane były do potrzeb mieszkańców.

Dzięki udziałowi w projekcie zakupiono sprzęt w postaci: 28 komputerów, dwóch szaf mobilnych, 252 pendrive'ów i 252 lamp USB. Wszystko to zostało przekazane przez burmistrza Mirosława Durczyńskiego placówkom oświatowym z gminy Golina.

  • „Ja w internecie”. Zakończył się projekt dla mieszkańców gm. Golina
  • „Ja w internecie”. Zakończył się projekt dla mieszkańców gm. Golina
  • „Ja w internecie”. Zakończył się projekt dla mieszkańców gm. Golina

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:golina,   ja w internecie

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.