Dzisiaj jest niedziela 7 czerwca 2020, imieniny: Roberta, Wiesława, Ariadny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18584) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (2)

Wystawa kartek świątecznych w konińskiej bibliotece. Moc życzeń

Dodano: 19.12.2019 12:51

W galerii „Nad książkami” MBP przy ul. Dworcowej 13 można oglądać dwie wystawy kartek bożonarodzeniowych.

Dziś już mało kto wysyła kartki z świątecznymi życzeniami, choć oczywiście nie brakuje jeszcze ludzi, którzy nie wyobrażają sobie, by nie posłać rodzinie, znajomym takiej widokówki. Teraz jednak przed i w czasie świąt wysyłamy setki SMS-ów. A w nich życzenia, zwykle układane w formie rymowanych wierszyków. Często razem ze zdjęciami lub filmami. Warto sobie przypomnieć jednak jak kiedyś wyglądały świąteczne widokówki z życzeniami.

W galerii „Nad Książkami” MBP przy ul. Dworcowej 13 można oglądać dwie wystawy kartek bożonarodzeniowych. Jedna z nich to spuścizna po Janinie (Wenedzie) Perathoner – konińskiej pisarce, autorce kilkunastu książek, w tym pozycji dla dzieci, legend o Koninie oraz powieści historycznych. Druga wystawa to ponad 300 kart świątecznych zbieranych od lat 50. ubiegłego wieku przez Alicję Wardęcką-Gościńską – muzykologa, nauczyciela. Wśród koninian znaną z popularyzowania sylwetki kompozytora Witolda Friemanna.

Uwaga! Konkurs! Wśród bożonarodzeniowych zbiorów pani Alicji znajduje się karta o innej tematyce. Zapraszamy do znalezienia tej jednej – wielkanocnej. Na pierwszych dziesięciu uważnych obserwatorów czekają upominki książkowe. Zapraszamy do oglądania wystaw, a po rozszyfrowaniu naszej zagadki – do odebrania nagrody w czytelni MBP.

  • Wystawa kartek świątecznych w konińskiej bibliotece. Moc życzeń

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MBP Konin,   biblioteka Konin,   kartki świąteczne,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.