Dzisiaj jest sobota 29 lutego 2020, imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20707) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec sezonu II ligi w Koninie. KKF wciąż w walce ... (0)Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefo ... (0)

Turek. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-latka

Dodano: 1.01.2020 16:53
Źródło: LM.pl

Prokuratura Rejonowa w Turku wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-letniego Adama J. z Turku. Podejrzanym w tej sprawie jest starszy brat chłopca – 19-letni Maciej J.

Do rodzinnej tragedii doszło w ostatni dzień grudnia na Osiedlu Wyzwolenia w Turku. Policjanci na miejsce udali się po sygnale o awanturze domowej. Jak się okazało na miejscu, mundurowi w jednym z pokoi znaleźli dziecko, które nie dawało oznak życia. Wezwano pogotowie, ale reanimacja nie przyniosła rezultatu. Chłopiec zmarł.

Jeszcze wczoraj na miejscu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i dowody, w tym nóż kuchenny.

- Biegły z zakresu medycyny sądowej stwierdził co namniej kilka ran kłutych zadanych narzędziem ostro-krawędzistym. Zdaniem biegłego dziecko zmarło śmiercią nagłą, wskutek odniesionych obrażeń - mówi Aleksandra Marańda, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok 9-latka. Jej wyniki powinny być znane jutro. W sprawie zatrzymano natomiast 19-letniego Macieja J. To on miał zadać bratu śmiertelne ciosy.

- Od Macieja J. pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających i psychotropowych. Prokuratura Rejonowa w Turku wszczęła wobec niego śledztwo z art. 148 par. 1 KK, czyli zabójstwo. W najbliższym czasie prokurator wykona z podejrzanym czynności procesowe, przesłucha go i postawi mu zarzut – mówi Aleksandra Marańda. - Dopiero po odebraniu wyjaśnień od Macieja J. prokurator podejmie decyzję co do środków zapobiegawczych – dodaje.

Na Osiedlu Wyzwolenia panuje dzisiaj cisza. Wszyscy są w szoku.

- Bardzo to nami wstrząsnęło, bo to dobrzy znajomi. My tu już teraz nie mieszkamy, ale jak zadzwoniła moja mama to nie mogłam uwierzyć – mówi małżeństwo, które zna rodzinę chłopców. - Podobno z Maćkiem ze 2 lata do tyłu był problem z narkotykami, wpadł w złe towarzystwo, podobno miał nawet kuratora, ale teraz miał się uspokoić. Adaś był cichy, spokojny, grzeczny. Podejrzewam, że Maciek coś musiał wziąć, bo sam z siebie by tego nie zrobił. To niemożliwe, żeby zrobił coś takiego na trzeźwo – dodają.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopcy mogli pokłócić się o grę komputerową. Maciejowi J. za zabójstwo grozi kara od 8 do 15 lat więzienia, 25 lat więzienia lub dożywocie.

  • Turek. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-latka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

tragedia..w ten sposób rodzice stracili obydwoje synów
Dodano: 2.01.2020 00:22    Przez: ~👤
Nie prościej napisać od 8 lat do dożywocia ☹️
Dodano: 2.01.2020 06:32    Przez: Konrad

KOMENTARZE

tragedia..w ten sposób rodzice stracili obydwoje synów
Dodano: 02.01.2020 00:22    Przez: ~👤
Nie prościej napisać od 8 lat do dożywocia ☹️
Dodano: 02.01.2020 06:32    Przez: Konrad
Niby prościej, ale wprowadzałoby w błąd. Sąd nie może dać 20 albo 30 lat więzienia, bo nie ma takiej kary. Maksymalna kara to 15 lat lub nadzwyczajne obostrzenie kary, czyli albo 25 lat, albo dożywocie.
Dodano: 02.01.2020 10:29    Przez: GalaktycznyEdek
Co się dzieje w tej zasranej Polsce...
Dodano: 02.01.2020 13:40    Przez: ~knw

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.