Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20976) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (5)Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (4)

Zarzuty dla kilku mężczyzn za posiadanie i handel narkotykami

Dodano: 21.01.2020 10:58

Policjanci z komisariatu w Sompolnie zatrzymali w nocy do kontroli drogowej mercedesa. U kierowcy znaleźli narkotyki.

Policyjny patrol zatrzymał auto na terenie gminy Wierzbinek około 20 minut po północy w poniedziałek, 13 stycznia. Mercedesem kierował 23-latek z gminy Wierzbinek. Badania alkomatem wykazało, że był trzeźwy, ale z samochodu wydobywał się intensywny zapach palonej marihuany. Na polecenie policjantów, kierowca oddał posiadane narkotyki: ponad 2 gramy amfetaminy i blisko 9 gramów marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Równolegle trwała praca operacyjna policjantów z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Pozwoliła ona na wytypowanie jeszcze dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą. Połączone siły policjantów z Sompolna i kryminalnych z Konina pojawiły się pod dwoma adresami w gminie Skulsk. Do pierwszego z domów mundurowi zapukali jeszcze w poniedziałek 13 stycznia. Po przeszukaniu samochodu 24-letniego mężczyzny znaleźli 16 sztuk saszetek z suszem roślinnym, a także młynek do mielenia marihuany i niewielką wagę. Ten mężczyzna także trafił do policyjnego aresztu. Kolejny dom, policyjne parole odwiedziły dwa dni później, w środę 15 stycznia. Mieszkający w nim 25-latek wskazał miejsce, gdzie miał elektroniczną wagę, zwitki papieru i torebki foliowe, a w nich ponad 10 gramów marihuany. Policjanci zabezpieczyli też blisko 20000 złotych.

Wszyscy usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, a 24-latek i 25-latek także handlu nimi. W większości przyznali się do zarzucanych przestępstw. Kodeks karny za posiadanie narkotyków przewiduje do 3 lat więzienia, natomiast za handel nawet do 10 lat.

Fot. KMP w Koninie 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

RRX
Dodano: 21.01.2020 12:53    Przez: ~Praca policji koszty postępo ...
Kijakiem po jajcach ze 2 razy
Dodano: 21.01.2020 19:34    Przez: ~Janusz nosacz
oddał dobrowolnie towar bo w domu miał kilogramy :)zmylił mało czujnych policjantów
Dodano: 22.01.2020 11:25    Przez: _k***siarz_

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.