Dzisiaj jest środa 19 lutego 2020, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20992) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mission impossible Medyka. Muszą strzelić trzy gol ... (0)Radny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie by ... (4)

Otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego z nagrodą urbanistów

Dodano: 27.01.2020 18:35
Źródło: LM.pl

„Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Wielkopolsce”. Towarzystwo Urbanistów Polskich przyznało pierwszą nagrodę otoczeniu Konińskiego Słupa Drogowego.

Słup pochodzi z XII wieku i jest najstarszym konińskim zabytkiem. Chcąc wyeksponować jego unikatowy charakterm i podkreślić wartość historyczną, zmieniono jego otoczenie. Uporządkowany został skwer, a wokół zabytku można zobaczyć gładką powierzchnię trawy, poprzecinaną wijącą się ścieżką ekspozycyjną. Została ona wykonana z blachy COR-TEN, a na niej laserowo wycięto łacińską inskrypcję. Zmiany zostały zrealizowane w ramach projektu „Rozwój Kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego ps. Szlak Piastowski”, na które miasto otrzymało dofinansowanie w ramach WRPO. Koszt inwestycji to niespełna pół miliona złotych.

Teraz nowe otoczenie Słupa Drogowego zostało docenione przez poznański oddział Towarzystwa Urbanistów.

– Pierwszą nagrodę przyznano za nieszablonowe podejście do zagospodarowania niewielkiej przestrzeni miejskiej – otoczenia Konińskiego Słupa Drogowego. Kapituła konkursu doceniła oryginalny pomysł ekspozycji zabytku z użyciem nietypowo zastosowanych wysokiej jakości materiałów, w efekcie tworząc warte odwiedzenia miejsce dialogu współczesności z historią – czytamy w uzasadnieniu tej decyzji.

Wręczenie nagrody odbędzie się 6 lutego podczas konferencji XIII Dzień Urbanisty, organizowanej w ramach targów „Budma 2020” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

fot.konin.pl

  • Otoczenie Konińskiego Słupa Drogowego z nagrodą urbanistów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.