Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18255) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 16oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
14 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Słońce zamiast węgla. ZE PAK zbuduje elektrownię s ... (0)Puchar Polski. Niespodzianka w Dobrowie, SKP lepsz ... (0)

Nasze Sprawy. Koronawirus - czy jest się czego obawiać?

Dodano: 27.02.2020 23:01
Źródło: LM.pl

Brak maseczek ochronnych w aptekach, środków do odkażania i panika. Tak zareagowali mieszkańcy Konina na informacje o tym, że do szpitala trafiło dwóch mężczyzn z podejrzeniem koronawirusa.

Ta informacja zmroziła dzisiaj niemal wszystkich! Koronawirus dotarł do Konina? Na pytanie, czy jest się czego bać w specjalnym wydaniu programu „Nasze Sprawy” odpowiadali specjaliści: Agnieszka Dybała – Kamińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie, Bożena Janicka – prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, Piotr M. Czerwiński – Mazur, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie oraz Robert Mazurek z Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Zdaniem naszych gości, nie ma powodów do niepokoju. A bardziej od koronawirusa powinniśmy bać się grypy, której powikłania zbierają co roku śmiertelne żniwo. - Koronawirus, ten o którym mówimy, jest elementem szerokiej grupy wirusów wywołujących infekcje górnych dróg oddechowych. Mamy z tym do czynienia od lat – mówił Piotr M. Czerwiński – Mazur. - Ten wirus jest podobnie zjadliwy, zakaźny i śmiertelny jak zwykła grypa. To jest takie samo zagrożenie jak każdej choroby wirusowej atakującej ludzi – dodał.

Specjaliści tłumaczyli jakie są procedury w przypadku podejrzenia zarażenia koronawirusem, podpowiadali gdzie szukać pomocy i w jaki sposób minimalizować ryzyko zachorowania.

  • Nasze Sprawy. Koronawirus - czy jest się czego obawiać?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A tego geniusza od rozpieprzonych dróg nie było?
Dodano: 28.02.2020 07:58    Przez: Pan Nikt
już nie ma nic
Dodano: 28.02.2020 11:31    Przez: ~abc

KOMENTARZE

Żele do mycia rąk w marketach są.brak maseczek to wiem.
Dodano: 28.02.2020 06:51    Przez: Katarzyna Garbaciak
już nie ma nic
Dodano: 28.02.2020 11:31    Przez: ~abc
A tego geniusza od rozpieprzonych dróg nie było?
Dodano: 28.02.2020 07:58    Przez: Pan Nikt
Temat go przerósł on lubi parady
Dodano: 28.02.2020 11:40    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.