Dzisiaj jest wtorek 2 czerwca 2020, imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18308) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (21) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
18 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół Kleczew wrócił do treningów. Po blisko 2,5 m ... (0)O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)

Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego o koronawirusie

Dodano: 13.03.2020 14:57
Źródło: LM.pl

Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego zebrał się dziś rano w Poznaniu. Informacje przekazano podczas wideokonferencji z udziałem wszystkich powiatów w Wielkopolsce, w tym starosty konińskiego oraz wójtów i burmistrzów gmin powiatu konińskiego.

W czasie spotkania przekazane zostały informacje związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Wielkopolsce. Aktualnie w województwie zarażonych jest sześć osób. Niedawno obecność koronawirusa została potwierdzona u osoby, która wróciła z Włoch. Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu to mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego. Przebywa on na kwarantannie, a jego stan zdrowia określa się jako dobry.

- Sytuacja jest dynamiczna. Współpraca między służbami jest bardzo ważna – podkreśla Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

Andrzej Trybusz, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu mówi o 28 osobach, które są w kwarantannie w oddziałach zakaźnych w trzech szpitalach w Poznaniu, Koninie i Kaliszu. Nad 831 osobami sprawowany jest nadzór epidemiologiczny.

- Liczba osób objętych kwarantanną znacznie wzrośnie. Laboratorium do tej pory wykonało 150 badań – mówi Andrzej Trybusz. - Proszę, żeby z mieszkańcami rozmawiać, żeby mieszkańców informować o działaniach służb – dodaje.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu został decyzją władz centralnych przekształcony w szpital zakaźny. Obecnie jest tam 110 miejsc i 22 stanowiska z respiratorami. Trwa „opróżnianie” szpitala i od najbliższego poniedziałku miejsc ma być 406, a 40 miejsc z respiratorami. Wsparciem dla szpitali maja być polowe, zewnętrzne izby przyjęć. W całej Wielkopolsce będzie ich sześć: trzy w Poznaniu i po jednej w Koninie, Słupcy oraz w Kaliszu. W termometry zbliżeniowe wyposażono 43 jednostki ratowniczo-gaśnicze straży pożarnych w województwie. Największe problemy we wszystkich placówkach dotyczą środków ochronnych.

- To budzi obawy personelu – mówi Marek Woźniak, marszałek wielkopolski.

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk podkreśla, że monitoruje sytuację i środki ochrony mają być dostarczane na bieżąco. Ponadto Wielkopolski Urząd Wojewódzki zamierza dziś podpisać umowę z uczelnią medyczną, aby wsparciem dla personelu szpitali w tej sytuacji byli studenci czwartego, piątego i szóstego roku medycyny.

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

  • Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego o koronawirusie
  • Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego o koronawirusie
  • Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego o koronawirusie
  • Wojewódzki Sztab Zarządzania Kryzysowego o koronawirusie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.