Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17288) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
21 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Zmiana obsługi w wydziale komunikacji w konińskim starostwie

Dodano: 13.03.2020 15:45
Źródło: LM.pl

Mimo apeli o ograniczanie wizyt w urzędach, wydział komunikacji w Starostwie Powiatowym w Koninie przeżywał dzisiaj oblężenie. - Podjęliśmy decyzję, żeby tę obsługę zmienić – mówi Władysław Kocaj, wicestarosta koniński.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zamknięciem szkół oraz przedszkoli, absencję pracowników można zaobserwować również w urzędach.

- Mamy dzisiaj nieobecnych 23 pracowników. To 20 procent załogi i to może być sytuacja rozwojowa – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński.

Największym problemem jest wydział komunikacji. Tam, na korytarzu jak zwykle od rana czekało kilkudziesięciu petentów.

- Już po godz. 7.00 pojawia się od 50 do 100 osób, które są przestraszone zagrożeniem karą za przekroczenie terminów. Mamy interpretację Związku Powiatów Polskich i tu jest sugestia, że to sytuacja nadzwyczajna i nie będą prowadzone żadne działania związane z karaniem – mówi Władysław Kocaj. - Nie ma co straszyć interesantów, że nie dokonali czegoś w terminie – dodaje.

W konińskim starostwie dzisiaj można było złożyć dokumenty i jak podkreśla wicestarosta, spisane zostały dane petentów oraz wzięto numery kontaktowe.

- Będziemy informowali jeśli czegokolwiek będzie w dokumentach brakowało. Jest to jakieś rozwiązanie na chwilę obecną – mówi Władysław Kocaj.

Docelowo obsługa ma zostać całkowicie zmieniona, ale na to trzeba poczekać jeszcze około miesiąca. Jak system zacznie działać, będzie można umówić wizytę przez internet i z zaszyfrowanym numerem stawić się w urzędzie, gdzie po wpisaniu numeru do terminala, czekanie powinno ograniczyć się do 15 minut. Teraz jeszcze urzędnicy radzą, żeby wizytę w wydziale komunikacji umówić telefonie pod numerem: (63) 240-32-74. Przypominają jednocześnie, że wnioski można składać też drogą elektroniczną: rejestracja@powiat.konin.pl.

***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

  • Zmiana obsługi w wydziale komunikacji w konińskim starostwie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A wystarczyło iść tropem innych miast i wprowadzić rejestrację przez Internet.
Dodano: 13.03.2020 16:59    Przez: ~Kierowca

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.