Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16088) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Na kwarantannę na razie do Żerkowa. Trzy miejsca w regionie

Dodano: 23.03.2020 13:19
Źródło: LM.pl

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale, schronisko młodzieżowe w Koninie oraz bursa przy ZS im. M. Kopernika w Koninie to potencjalne miejsca, w których umieszczone mogą być osoby poddane kwarantannie.

Każdy powiat i każde miasto z Wielkopolski zostało zobligowane przez wojewodę do wyznaczenia miejsca, do którego trafiać mają osoby poddane kwarantannie, a które tej kwarantanny z różnych przyczyn nie mogą odbyć w domu. Do tej pory w województwie działa jedno takie miejsce - Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie (powiat jarociński). 

Kilkanaście dni temu centrum przyjęło już jedną grupę poddaną kwarantannie. Chodziło o pasażerów autobusu, który wracał z Niemiec. Podczas podróży jeden z pasażerów źle się poczuł, wszyscy uczestnicy zostali więc przebadani na obecność koronawirusa.

Zarówno miasto Konin, jak i powiat koniński podobne miejsca wyznaczyły już na swoim terenie. Miasto zaproponowało aż dwa - Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Staffa 5 w Koninie-Gosławicach oraz bursę przy ZS im. Mikołaja Kopernika Koninie (Al. 1 Maja 22a). Powiat koniński zgłosił natomiast wojewodzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale.

Wszystkie te placówki na razie są jedynie wskazane do ewentualnego wykorzystania, na terenie naszego regioniu nie było bowiem jeszcze przypadku COVID-19, nie było również masowej potrzeby umieszczania ludzi w kwarantannie poza ich miejscem zamieszkania. Czy i kiedy powyższe miejsca zostaną zmienione na miejsca odosobienia zależy od decyzji wojewody i sytuacji epidemicznej w województwie. 

fot. bursakonin.pl

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Najlepiej do schroniska mlodziezowego w centrum wsi 😂 a osrodek na plazy z dala od skupisk ludzkich tam zrobic punkt ma kwarantanne... Przynajmniej nie spier***i nikt bo ochrona pilnuje na bramie.
Dodano: 23.03.2020 19:00    Przez: Tumulus Romulus

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.