Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18646) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Materiał promocyjny

Dodano: 6.04.2020 10:16

Świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają jakąś nieruchomość, a jednocześnie zmagają się z problemami finansowymi jest skup nieruchomości za gotówkę. Klient nie musi zmagać się z uciążliwymi formalnościami, a także może liczyć na pomoc prawną w przeprowadzeniu całego procesu.

Skup nieruchomości to przedsiębiorstwo, które zakupuje mieszkania, domy, czy też działki, a następnie wypłaca gotówkę. Jedną z takich firm jest Skup nieruchomości Warszawa. Wszystko odbywa się bardzo szybko, co działa na korzyść sprzedających. Trzeba zaznaczyć, że pieniądze można zwykle otrzymać w ciągu kilku dni od podpisania umowy sprzedaży. Kwota wypłacana jest jednorazowo, co również stanowi spory plus. Opisywana oferta wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem dla tych, którzy relatywnie długo nie mogą sprzedać nieruchomości lub cenią sobie oszczędność czasu i formalności. Co ciekawe, skupy te, są zainteresowane także zadłużonymi nieruchomościami. Skup nieruchomości kupuje mieszkanie z zobowiązaniem, spłaca je, a reszta gotówki trafia do Klienta.

Jasne warunki współpracy

Wybierając skup mieszkań dobrze jest postawić na markę, która cieszy się uznaniem wśród klientów. Z pewnością lepiej jest unikać firm, których nie można zweryfikować. Warunki współpracy są w zdecydowanej większości przypadków jasne i zrozumiałe. Wniosek można złożyć drogą elektroniczną, co jest bardzo wygodne. Po konsultacji z ekspertem można przystąpić do wyceny mienia, a także ustalenia zasad umowy.

Po skonstruowaniu finalnej wersji umowy może ona zostać podpisana. Im szybciej załatwimy wszelkie formalności, tym szybciej zostanie wypłacona nam gotówka. Trzeba zaznaczyć, że skupy nieruchomości są coraz powszechniejsze. Nie należy więc obawiać się oszustwa.

Wysokość wynagrodzenia

Wiadomym jest, że skup nieruchomości nie działa za darmo. Trzeba zapłacić za możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania lub domu. Kwestia wynagrodzenia jest uzależniona od oferty danej firmy. Najczęściej wynosi ono 10-15% wartości rynkowej nieruchomości.

Mogłoby się wydawać, że skorzystanie z usług skupu nie jest zbyt opłacalne. Pamiętajmy jednak, że w wielu przypadkach sprzedaż nieruchomości jest bardzo złożona. Niektórzy od kilku lat bezskutecznie próbują sprzedać mieszkanie lub dom – a może im się to udać od ręki w jednej z podawanych firm.

Jakie inne opcje?

Oczywiście nie zawsze trzeba naprędce sprzedawać nieruchomość. Można również rozważyć inne opcje, w tym próba zawnioskowania o pożyczkę hipoteczną, która może ustabilizować naszą sytuację finansową. Pożyczka taka jest udzielana pod zastaw naszej nieruchomości. Dzięki temu możemy liczyć na naprawdę dobre pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć np. na spłatę zadłużenia czynszowego czy innych zobowiązań, a następnie spłacać ją w dogodnych ratach. Dzięki temu, że zabezpieczeniem dla banku lub firmy pożyczkowej jest nieruchomość, warunki spłaty tego kredytu mogą być naprawdę atrakcyjne. Tym samym jest to opcja do rozważenia dla każdego, kto posiada nieruchomość, jednak zmaga się z wieloma problemami finansowymi. Jeśli chodzi o najkorzystniejsze oferty hipoteczne, warto skorzystać z gotowych porównywarek kredytów hipotecznych, których w internecie jest naprawdę dużo. W tym przypadku można nawet zawnioskować o pożyczkę online, dopiero finalizując temat w jednej z placówek bankowych.

Podsumowanie

Zanim zadecydujemy ostatecznie o sprzedaży naszej ruchomości np. do skupu, musimy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Musimy zorientować się, czy czasami sytuacja nie jest jeszcze do uratowania i nie będzie konieczności sprzedania naszego mieszkania czy domu. Jeśli jednak nie ma odwrotu, skup nieruchomości może być najlepszą opcją, jeśli mamy nóż na gardle i na gwałt potrzebujemy gotówki.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nieruchomości,   inwestycje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.