Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18665) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Epidemia obnażyła niedostatki i braki w polskiej ochronie zdrowia

Dodano: 8.04.2020 09:21

Wyjątkowy wydźwięk ma tegoroczny Światowy Dzień Służby Zdrowia, zwany także Dniem Pracownika Służby Zdrowia.

Z okien, balkonów i na ulicach rozlegają się oklaski w podziękowaniu za służbę lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i wszystkim tym, którzy na pierwszej linii frontu z odwagą i z narażeniem własnego życia walczą z koronawirusem. - Nadszedł czas próby. Epidemia obnażyła niedostatki w polskiej ochronie zdrowia, szczególnie braki kadrowe. Życzymy wszystkim medykom siły, wytrwałości, zdrowia, ale także przychylności rządzących, którzy zawsze powinni pamiętać o tym, jak ważne jest zapewnienie polskim pacjentom dostępu do odpowiedniej opieki medycznej - mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Każdego roku hasło przewodnie dotyczy innej tematyki, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego. - Ten rok ze względu na szerzącą się epidemię koronawirusa jest wyjątkowy. Ostatnie tygodnie obnażyły niedoskonałości w systemie opieki zdrowotnej, a przede wszystkim niedobory kadry medycznej, która jest podstawowym orężem w walce z zagrożeniem. Uważamy, że zapewnienie powszechnej opieki zdrowotnej jest najważniejszym zadaniem dla polityków i rządu. Mamy nadzieję, że mimo wszelkich przeciwności, uda się uratować życie wielu Polakom. A gdy minie zagrożenie wspólnie zastanowimy się nad tym, co trzeba zrobić, aby polscy pacjenci czuli się bezpiecznie, a medycy bezpiecznie wykonywali swoje obowiązki  - mówi Bożena Janicka.

PPOZ dziękuje wszystkim swoim kolegom, lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, laborantom za oddanie, poświęcenie i odwagę. Wszystkim należy się jak największy szacunek. - Pamiętajmy jeszcze o jednym. Każdy z nas może mieć swój wkład w walce z koronawirusem. Słuchajmy zaleceń personelu medycznego, stosujmy się do ich rad! Nie wychodźmy z domów, przestrzegajmy kwarantanny. Nie narażajmy siebie i innych. Bo tylko wtedy uda się przerwać łańcuch zakażeń - przypominają lekarze PPOZ.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:lekarze rodzinni,   Bożena Janicka,   PPOZ,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Rodzinni teraz za bardzo nie przyjmują osobiście(głównie pod telefonem) to może warto część pieniądzy z POZ przekierować na szpitale i ratownictwo.
Dodano: 8.04.2020 11:52    Przez: Herbatka

KOMENTARZE

Rodzinni teraz za bardzo nie przyjmują osobiście(głównie pod telefonem) to może warto część pieniądzy z POZ przekierować na szpitale i ratownictwo.
Dodano: 08.04.2020 11:52    Przez: Herbatka
rodzinni to lenie śmierdzący a Kaśka płynie!
Dodano: 08.04.2020 12:06    Przez: ~ordynator
"pocieszyć" was ? susza, mld zł od lat w koryto plus , a nie w państwo- idzie susza- nie ma wody , ale jest 500 plus " Polska w ruinie- dotrzymujemy słowa- pis"
Dodano: 08.04.2020 19:21    Przez: xxx

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.