Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17996) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Szkoły zamknięte do 26 kwietnia, egzaminy najwcześniej w czerwcu

Dodano: 9.04.2020 14:05
Źródło: LM.pl

Rząd przedłużył obowiązujące do tej pory obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Do 26 kwietnia zamknięte będą szkoły, a egzaminy odbędą się najwcześniej w połowie czerwca.

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, jak będzie wyglądać walka z koronawirusem w kolejnych tygodniach. Najważniejsza informacja dotyczy pracy oświaty. Nie wcześniej, niż w połowie czerwca, odbędą się egzaminy, w tym matury. O ich dokładnej dacie rząd ma poinformować co najmniej trzy tygodnie przed ustaloną datą.

Przedłużone zostało zamknięcie szkół. Na lekcje uczniowie wrócą nie wcześniej, niż 26 kwietnia. Nauczyciele i klasy mają dalej pracować w systemie zdalnym, do tego samego dnia przedłużony zostanie również zasiłek dla rodziców opiekujących się dziećmi. 

Do 3 maja przedłużone zostało zamknięcie granic. Co najmniej do 19 kwietnia mają natomiast obowiązywać ograniczenia dot. działania galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i innych miejsc, które obecnie są zamknięte. Jednocześnie jednak premier Morawiecki zapowiedział, że po świętach rząd ma przedstawić nowy plan dotyczący znoszenia obostrzeń, co ma poprawić stan gospodarki. Szef rządu zaapelował również o pozostanie w domach, także w zbliżającym się okresie świątecznym. 

Od przyszłego czwartku wejdzie również w życie obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeni publicznej. Jak tłumaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski, twarz będzie można zasłaniać maseczką, ale również szalikiem, czy chustą (z racji tego, że maseczki obecnie ciężko dostać). Dokładne wytyczne mają pojawić się po świętach. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   obostrzenia,   Mateusz Morawiecki,   matura,   egzaminy,   maseczki

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.