Dzisiaj jest czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona, Kai, Heliodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17622) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 3oC
Jutropogoda
8 / 1oC
Pojutrzepogoda
9 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (1)Wierzbinek.Konkurs na wiosenne inspiracje z książk ... (0)

Krzymów. OSP, mieszkańcy, władze gminy z pomocą dla szpitala

Dodano: 15.04.2020 10:46

Strażacy z OSP w Brzeźnie, w gminie Krzymów, zainicjowali zbiórkę pieniędzy dla konińskiego szpitala. Do akcji dołączyli mieszkańcy i władze gminy.  

Rozszerza się akcja strażaków z Brzeźna mająca na celu zbiórkę pieniędzy na środki ochrony osobistej dla personelu konińskiego szpitala. W gminie ogłoszono zbiórkę publiczną do opieczętowanych puszek, które będą wystawione w różnych miejscach. Wyznaczono osoby odpowiedzialne za bezpieczny przebieg zbiórki.

Poza Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzeźnie, puszki, do których będzie można wrzucać pieniądze, pojawią  od godz. 7.00 do 11.00 w dni powszednie przy wejściu do Szkoły Podstawowej w Paprotni oraz w tamtejszej remizie OSP (od 14 do 18 kwietnia). Do wystawienia puszek zgłosiły się także szkoły Brzeźnie i Szczepidle. Trwają rozmowy z właścicielami sklepów w Krzymowie. -  Każdy, kto będzie chciał wesprzeć szpital w Koninie, będzie miał takie możliwości – mówi Danuta Mazur, wójt gminy Krzymów.  - Akcja potrwa do 20 kwietnia. 

Ponadto Urząd Gminy w Krzymowie przekazał 10.000 złotych na wsparcie szpitala w Koninie. Była to odpowiedź na apel Pawła Szczepankiewicza, przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Konińskiego.

Źródło: Gmina Krzymów 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krzymów,   Danuta Mazur,   wójt,   zbiórka na szpital,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.