Dzisiaj jest środa 4 sierpnia 2021, imieniny: Dominika, Protazego, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15232) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Otwarcie wystawy on-line „Epopeja różu” Grażyny Kielińskiej

Materiał promocyjny

Dodano: 20.04.2020 07:40

Nie zapominamy o Was drodzy widzowie i zapraszamy na kolejny bezpieczny spacer. Jeszcze nie możecie przyjść do nas, ale my pragniemy być z Wami i pochwalić się ciekawą ekspozycją w wyjątkowej przestrzeni naszej Galerii Wieży Ciśnień. Z poznańską artystką Grażyną Kielińską i jej pracami spotkaliście się w Galerii dwa lata temu podczas wernisażu „Łagodnie o nieskończoności – anegdoty o przeznaczeniu”, tym razem malarka proponuje „Epopeję różu” – cykl obrazów inspirowanych wspomnieniami z dzieciństwa.

Na otwarcie wystawy on-line zapraszamy 24 kwietnia o g. 18.00. Będziemy dostępni na fanpage’u CKiS Konin na Facebooku, na kanale YouTube, na profilu na Twitterze, na oficjalnej stronie Centrum Kultury i Sztuki oraz w wizytówce Google.

Ciekawym dopełnieniem tego kulturalnego spaceru będzie rozmowa z artystką, z którą połączymy się tuż po obejrzeniu jej prac.

Grażyna Kielińska pracą twórczą zajmuje się od ukończenia w 1991 r. Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Oprócz sztuki plastycznej zafascynowała ją poezja. Pisze od 14 roku życia. Pierwsze teksty opublikowała w pracy dyplomowej i były one dopełnieniem jej obrazów. Wiersze towarzyszyły także pracom malarskim, które zamieszczała w katalogach przy okazji organizowanych wystaw. Teksty opublikowano m.in. w Almanachu Klubu Literackiego poznańskiego CK „Zamek”, Kwartalniku Okolica Poetów i Protokole Kulturalnym.

W jej obrazach sylwetka człowieka zatopiona jest w nieokreślonej przestrzeni, w której ślady istnienia odczytać można również w figurach geometrycznych, liniach ciągłych i przerywanych, równoległych i krzyżujących się. Ze świata rzeczy widzialnych często używa symbolu kolumny, ziarna, kamienia, deszczu, liścia.

Jak pisze Anna Dragan w tekście „Istota różu”: „Obrazy Grażyny Kielińskiej poruszają jednocześnie emocje i refleksje, zataczając w sercu i w myślach krąg. Z bohaterami jej obrazów, uwikłanymi w dobre i niedobre relacje, takie jak te, jakie znamy z życia, utożsamiamy się, ograniczeni, jak oni, podobnym widnokręgiem. (…)

Cykl „Epopeja różu” jest na tle pokaźnego dorobku Grażyny Kielińskiej czymś wyjątkowym. Jego autorka nie szukała tym razem korzeni w świecie wiedzy i kultury, ale – zajrzała w głąb siebie… i znalazła tam kosmos, który jest w każdym człowieku. Trzeba wiele doświadczyć i długo cyzelować wypowiedź, aby towarzyszyć – w adekwatnym artystycznym rozwoju – tropom własnego życia”.

Do zobaczenia on-line 24 kwietnia :)

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   Wernisaż,   wystawa,   Grażyna KielińskaNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.