Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17413) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (3)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Licheń. Sanktuarium otwarte dla pielgrzymów w majowy weekend

Dodano: 1.05.2020 11:37
Źródło: LM.pl

Od dzisiaj dostępne dla odwiedzających jest Biuro Obsługi Pielgrzyma licheńskiego sanktuarium. Nadal nie działa muzeum i dom pielgrzyma.

Rozpoczął się majowy weekend. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest otwarte dla pielgrzymów oraz turystów, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Zgodnie z nimi w świątyni przebywać może 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, co oznacza że w licheńskiej bazylice (powierzchnia 7009 metrów kwadratowych) jednocześnie może modlić się 467 osób. Natomiast w dolnej bazylice (powierzchnia 7319 metrów kwadratowych) w jednym czasie może przebywać 487 osób.

- W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej podejmujemy wszelkie możliwe środki ostrożności, m. in. podejmując częstą dezynfekcję powierzchni, które mogą być dotykane przez pielgrzymów. Równocześnie przypominamy, że w czasie przebywania w kościołach i na terenie sanktuarium w dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Z tego obowiązku zwolnieni są księża sprawujący obrzędy religijne oraz organiści – informuje ks. Janusz Kumala, kustosz licheńskiego sanktuarium. - Przy przyjmowaniu komunii świętej twarz można odsłonić w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnętrznej części maseczki. Nadal prosimy, aby zachowywać właściwą odległość między sobą, czyli przynajmniej dwa metry. Dziękujemy za cierpliwość w respektowaniu zaleceń sanitarnych i prosimy o podporządkowanie się prośbom służb porządkowych na terenie Sanktuarium – dodaje.

Na terenie sanktuarium czynne jest źródełko, które otwarte jest od godz. 8.00 do 20.00 i brama Lasu Grąblińskiego – od godz. 7.00 do 20.00. Zgodnie z rządowymi obostrzeniami nadal niedostępne są miejsca noclegowe w domach pielgrzyma, apartamenty papieskie i muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego. Ze względu na zakaz zgromadzeń nie można korzystać z bezpłatnego oprowadzania z przewodnikiem po terenie sanktuarium, a lokale gastronomiczne sprzedają produkty jedynie na wynos.

Od 1 maja natomiast otwarte jest Biuro Obsługi Pielgrzyma, które działa od niedzieli do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, a w soboty od godz. 8.00 do 19.00. Kancelaria dla Pielgrzymów czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach: 7.00 – 20.00, a w niedzielę od godz. 8.00 do 19.00. Pracownicy Biura Obsługi Pielgrzyma oraz Kancelarii udzielają informacji w pomieszczeniach mieszczących się pod głównymi schodami prowadzącymi do bazyliki.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 

  • Licheń. Sanktuarium otwarte dla pielgrzymów w majowy weekend

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Podoba mi się zdecydowana instrukcja księdza Kneblewskiego:"komunia tylko na kolanach i do ust".Księża-ci się potrafią bawić nawet w czasie pandemii.
Dodano: 01.05.2020 12:50    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.