Dzisiaj jest środa 8 lipca 2020, imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17809) SPORT FORUM FIRMY (5505) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
19 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (1)"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)

Konińskie szkoły w reżimie sanitarnym. Pracownica z gorączką 

Dodano: 26.05.2020 12:10

Po przerwie spowodowanej koronawirusem, ruszyły miejskie placówki oświatowe. 

W poniedziałek, 25 maja, do pracy z dziećmi w warunkach reżimu sanitarnego wróciły konińskie placówki oświatowe. Uczniowie  klas I-III w szkołach mają możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczo - wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych. O uczęszczaniu dzieci do przedszkoli, klas I-III,  a także miejskiego żłobka decydują rodzice. Funkcjonowanie placówek oświatowych odbywa się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa opracowanymi w każdej z jednostek, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej na terenie miasta.

Przed wejściem do szkoły mierzona jest temperatura. Tak było i w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie.  – Przy wyjściu z pracy u jednej z pań z obsługi stwierdzono gorączkę. Została skierowana do lekarza – wyjaśnia Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina. – Ta pani nie miała kontaktu z dziećmi, z 8 dorosłymi osobami. Wczoraj na terenie SP nr 1 przebywała tylko dwójka dzieci i dzisiaj też dwójka dzieci. Szkoła jest otwarta. Następne decyzje zapadną po wynikach badań. 

Fot. Archiwum Miasto Konin

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus Konin,   szkoły,   SP 1 Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja jusz swojej kobity do szkoły nie posle !!! bo też przyszła z roboty rozgżanaa ja sie pytam co sie stało a ona rze autobus goniła bo nie chcieli jej wpóścić !!1
Dodano: 26.05.2020 21:47    Przez: genek

KOMENTARZE

Ja jusz swojej kobity do szkoły nie posle !!! bo też przyszła z roboty rozgżanaa ja sie pytam co sie stało a ona rze autobus goniła bo nie chcieli jej wpóścić !!1
Dodano: 26.05.2020 21:47    Przez: genek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.