Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17125) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Konin. Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach - pięć placówek

Dodano: 27.06.2020 10:18

Więcej przedszkoli na wakacyjnych dyżurach. W lipcu i w sierpniu w Koninie dyżury pełnić będzie po pięć placówek, a nie – jak dotąd - po dwie.

W lipcu pracować będą przedszkola nr: 2, 11, 12, 7 i 31, w sierpniu natomiast: 6, 32, 10, 16 i 17. Zgodnie z deklaracjami – w ciągu wakacji z opieki przedszkolnej skorzysta około 450 dzieci. - Otworzyliśmy więcej placówek, bo takie były oczekiwania rodziców. Wiele osób wykorzystało już urlopy do opieki nad dziećmi podczas pandemii koronawirusa i w wakacje pracuje – wyjaśnia Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina.  

Jak dodaje Nowak - decyzja o otwarciu większej liczby placówek związana jest również z koniecznością przestrzegania procedur i zaleceń. W jednej grupie nie może być bowiem więcej niż 12 dzieci. – Pięć placówek czynnych w każdym miesiącu wakacji to więcej miejsca i więcej przestrzeni dla dzieci. Zależy nam na tym, by najmłodsi mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo w naszych przedszkolach – wyjaśnia Witold Nowak.  

W Koninie działa w sumie 18 przedszkoli. Rok szkolny 2019/2020 zakończyło około 2,5 tysiąca przedszkolaków.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:przedszkola Konin,   dyżurne przedszkola,   wakacje 2020,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.