Dzisiaj jest poniedziałek 1 marca 2021, imieniny: Antoniego, Radosława, Albina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18021) SPORT FORUM FIRMY (5585) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
9 / 2oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Me ... (0)Czwartkowe spotkania z uczelnią. Wykłady dla miesz ... (0)

Turek. Nowa stawka za śmieci. Odpady będą utylizowane w Koninie

Dodano: 8.07.2020 14:59
Źródło: LM.pl

Śmieci z Turku będą przywożone do konińskiej spalarni. Radni zdecydowali o nowej stawce za odpady.

Od lipca w związku z modernizacją Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Orli Staw”, konieczne było zawarcie porozumienia z inną instalacją. Do października, czyli do zakończenia remontu ZUO „Orli Staw”, odpady komunalne z Turku będą przywożone do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Podczas wczorajszej sesji w Turku radni zdecydowali też o nowej cenie za śmieci. Od 1 sierpnia będzie to 25 zł od osoby, a w przypadku braku segregacji będzie to 50 zł.

- Na cenę jaką za odpady płacą mieszkańcy, wpływa nie tylko koszt ich odwiezienia do Konina, ale także rosnący koszt utylizacji, a nawet problemy z niektórymi frakcjami (coraz trudniej jest znaleźć odbiorcę plastiku i papieru, który za opłatą weźmie te odpady). Rosnące koszty gospodarowania odpadami, jakie wynikają z decyzji rządowych, na które samorząd nie ma wpływu, skutkują podwyżką dla mieszkańców – informuje magistrat w Turku.

Z najświeższych danych wynika, że w systemie gospodarowania odpadami zgłoszonych zostało zaledwie 20 491 mieszkańców Turku. W związku z tym Urząd Miejski zapowiada kontrole tych, którzy deklaracji nie złożyli. Podczas wakacji magistrat zamierza również przeprowadzić wzmożone kontrole segregacji.

fot. UM Turek

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.