Dzisiaj jest środa 5 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17041) SPORT FORUM FIRMY (5513) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jarmark św. Bartłomieja odbędzie się w Koninie po ... (0)Hit transferowy? Jamajka polskiego pochodzenia zak ... (3)

Wszyscy księża z parafii św. Faustyny poddani kwarantannie

Dodano: 30.07.2020 23:39
Źródło: LM.pl

Wszyscy kapłani pracujący w parafii św. Faustyny w Koninie poddani zostali kwarantannie. Msze święte w niedzielę mają być odprawiane przez księży z innych parafii.

Księża kwarantannie poddani zostali w czwartek, tego samego dnia parafia poinformowała o tym na swojej stronie internetowej. - Księża zostali odizolowani całkowicie w domu parafialnym bez kontaktu z osobami z otoczenia - czytamy w komunikacie. Kwarantannie poddani zostali wszyscy kapłani, powodem miał być kontakt z osobą zakażoną.

Odizolowani księża będą teraz oczekiwać tydzień na badanie, które ma sprawdzić, czy któryś z nich jest zakażony koronawirusem. W kościele (prezbiterium, zakrystii i konfesjonale) przeprowadzona została dezynfekcja. Księża mają w planach odprawianie intencji w kaplicy zakonnej o godz. 7.00 i 18.00 bez kontaktu z wiernymi, natomiast niedzielne msze święte mają być odprawiane przez kapłanów z innych parafii. - Kościół będzie otwarty, aby łączyć się eucharystycznie. Komunia święta niech będzie przyjmowana duchowo - zachęcają duchowni. - Polecamy się Waszej modlitwie i życzliwości. Na bieżąco będziemy informować o sytuacji.

Przypomnijmy, że od 4 do 6 sierpnia w Koninie działać będzie mobilny punkt pobrań wymazów do badań na obecność koronawirusa. Więcej informacji TUTAJ.

fot. konin.salezjanie.pl

  • 1596145813-myh2hw-slajd6.jpg

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdzie apel Sanepidu aby zgłaszali się ludzie, którzy byli na mszach w ciągu ostatnich dwóch tygodni- oczywiście telefonicznie!!! Przecież to może być lawina zakażeń!!! Mamy pierwsze ognisko Koronawirusa w Koninie a Sanepid nie podejmuje żadnych działań!!! Czy tak to ma wyglądać w praktyce???!!!
Dodano: 30.07.2020 23:51    Przez: Wiedźma
a po sklepach to niby ludzie nie chodza????
Dodano: 31.07.2020 09:07    Przez: ~janek
Po prostu za szybko po otwierali te wesela kościoły różne imprezy a teraz sobie nie radzą taka prawda tylko ze nikt się do tego nie chce przyznać ze zrobili błąd
Dodano: 31.07.2020 06:27    Przez: paweł jeckson
Naprawdę trzeba mieć spadek formy intelektualnej żeby w czasie pandemii iść do kościoła, trzeba uruchomić myślenie. Już zapomnieliście jak fajnie się siedziało w domu? Brak maseczek, dystansu i zgromadzenia spowodują kolejne ograniczenia. Naprawdę to taki problem?
Dodano: 31.07.2020 10:34    Przez: Ropuch
avatar a chodzą , chodzą ....
Dodano: 31.07.2020 13:07    Przez: zx

KOMENTARZE

Gdzie apel Sanepidu aby zgłaszali się ludzie, którzy byli na mszach w ciągu ostatnich dwóch tygodni- oczywiście telefonicznie!!! Przecież to może być lawina zakażeń!!! Mamy pierwsze ognisko Koronawirusa w Koninie a Sanepid nie podejmuje żadnych działań!!! Czy tak to ma wyglądać w praktyce???!!!
Dodano: 30.07.2020 23:51    Przez: Wiedźma
Być może jest to jeden z powodów, że zorganizowano darmowe pobieranie próbek??? Zakażeni zostaną wychwyceni, ale co z tego. Osoby, które na ten dzień będą zdrowe, mogą być chore jutro, lub za parę dni. Wirus przecież potrzebuje kilku, czy kilkunastu dni. Próbki musiałyby być pobierane codziennie i to od wszystkich. To jest walka z wiatrakami. Coś tu nie gra
Dodano: 31.07.2020 09:14    Przez: ~AZ
to już znak krzyża nie zabija wirusa? HaHaHa!
Dodano: 31.07.2020 10:35    Przez: Ropuch
Po prostu za szybko po otwierali te wesela kościoły różne imprezy a teraz sobie nie radzą taka prawda tylko ze nikt się do tego nie chce przyznać ze zrobili błąd
Dodano: 31.07.2020 06:27    Przez: paweł jeckson
Zarazili się na ślubie córki?
Dodano: 31.07.2020 08:49    Przez: Ba Ko
a po sklepach to niby ludzie nie chodza????
Dodano: 31.07.2020 09:07    Przez: ~janek
avatar a chodzą , chodzą ....
Dodano: 31.07.2020 13:07    Przez: zx
Naprawdę trzeba mieć spadek formy intelektualnej żeby w czasie pandemii iść do kościoła, trzeba uruchomić myślenie. Już zapomnieliście jak fajnie się siedziało w domu? Brak maseczek, dystansu i zgromadzenia spowodują kolejne ograniczenia. Naprawdę to taki problem?
Dodano: 31.07.2020 10:34    Przez: Ropuch
AZ piszesz o darmowych pobieranych próbach, a przez ten czas parafianie będą chodzić wszędzie i rozsiewać!!! Jeśli księża zostali poddani kwarantannie, to co są lepszym sortem niż my- owieczki!!! Poza tym dalsze odprawianie mszy w tym kościele zakrawa na kpinę nawet przez innych kapłanów- liczy się tylko taca, bo o modlitwie w tym wypadku nie ma mowy!!! Kościół powinien zostać zamknięty do czasu wyjaśnienia całej sytuacji!!! Smutne to, że Ich życie jest ważniejsze niż Nasze!!!
Dodano: 31.07.2020 10:56    Przez: Wiedźma
avatar kościół rozsiewa zarazę ? ...