Dzisiaj jest poniedziałek 25 stycznia 2021, imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17905) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Filmowy weekend dla najmłodszych. Dziecięce kino w Koninie

Dodano: 25.09.2020 18:54
Źródło: LM.pl

To będzie weekend filmów dla najmłodszych. W Konińskim Domu Kultury rusza projekt „Moje pierwsze wyjście do kina”, a w Centrum Kultury i Sztuki – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci.

Już jutro, 26 września o godz. 12.00 będzie najlepsza okazja do tego, żeby wprowadzić swoją pociechę w magiczny świat kina. Rodzice często mają obawy o to, jak maluch będzie się zachowywał w kinie i czy nie wystraszy się ciemności. Dlatego Kino Centrum proponuje udział w niezwykłym projekcie. Podczas projekcji w ramach „Moje pierwsze wyjście do kina”, nie będzie całkowitej ciemności w sali kinowej (światła będą przyciemnione), przyciszony zostanie dźwięk, nie będzie obowiązywać całkowita cisza podczas seansu, a przed nim nie będzie reklam. Ponadto rodzice i dzieci będą mieli możliwość poruszania się po całej sali, która nie będzie całkowicie wypełniona.

Pierwszym zestawem krótkich filmów, które nie zmęczą małych widzów będą historie rezolutnej, 5-letniej Basi (bohaterki książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak). W Kinie Centrum dzieci obejrzą odcinki: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”; „Basia i dziadkowie” w reżyserii Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza. Cały blok filmowy będzie trwał 50 minut. Koszt biletu to 13 zł. Dzieci do 3. roku życia wejdą do kina za darmo. Również opiekun dziecka z niepełnosprawnością (legitymacja) otrzyma bezpłatną wejściówkę.

Również jutro, rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci, które po raz drugi zagości w Koninie. To wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W programie tegorocznej edycji znajdą filmy aktorskie i animacje, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Festiwal potrwa do 4 października. Poniżej program imprezy:

26,28 września:
Ella Bella Bingo (4+)

26,28 września, 3 października:
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (6+)

27,29 września:
Filonek Bezogonek (4+)
Halvdan – prawie wiking (6+)

26, 30 września:
Binti (9+)

1 października:
Fritzi – przyjaźń bez granic (9+)

2 października:
Szczęściara (9+)

3,4 października:
Wszyscy za jednego (9+)

Informacje o godzinach seansów i cenie biletów dostępne są na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. 

  • Filmowy weekend dla najmłodszych. Dziecięce kino w Koninie
  • Filmowy weekend dla najmłodszych. Dziecięce kino w Koninie
  • Filmowy weekend dla najmłodszych. Dziecięce kino w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.