LM.plWiadomościPorażka w debiucie trenera. Górnik znów przegrał w przewadze

Porażka w debiucie trenera. Górnik znów przegrał w przewadze

Pierwszy mecz Górnika Konin pod wodzą trenera Marcina Muzykiewicza zakończył się porażką z Unią Janikowo. Biało-niebiescy ostatnie 20 minut grali w przewadze, mimo tego właśnie wtedy stracili drugą bramkę.

Sobotnie starcie z Unią Janikowo było debiutem na ławce trenerskiej pierwszego zespołu Marcina Muzykiewicza. Nowy szkoleniowiec składem mocno nie zamieszał. Największą zmianą była na pewno obecność w wyjściowej jedenastce Mikołaja Karbowego, który zastąpił nieobecnego Dawida Przybyszewskiego.

Jako pierwsi na prowadzenie w meczu wyszli gospodarze. W 33. minucie piłkę odbił Maksym Wadach, a do siatki dobił ją Przemysław Kędziora. Odpowiedź Górnika przyszła jeszcze przed przerwą. We własnym polu karnym faulował bramkarz Unii Konrad Syndaltk. Do rzutu karnego podszedł Mikołaj Karbowy. Syndaltk dobrze wyczuł intencje strzelca, ale piłka po rękach i tak wpadła do siatki. Do przerwy był remis 1:1.

Prawdziwa szansa przed biało-niebieskimi otworzyła się jednak w 70. minucie. Wtedy drugą żółtą kartkę obejrzał Filip Hartwich i końcówkę meczu gospodarze grali w osłabieniu. Koninianie jednak nie tylko tego nie wykorzystali, ale znów, choć w mniejszym wymiarze, niż w Gdyni, dali sobie wbić gola. W 90. minucie decydującą bramkę strzelił Maciej Mysiak.

Górnik przegrał 1:2, była to dziesiąta porażka koninian w tym sezonie. Z jednym punktem na koncie biało-niebiescy wciąż zajmują 21. miejsce w tabeli. Kolejny mecz za tydzień, Górnik podejmie Pogoń II Szczecin.

Unia Janikowo - Górnik Konin 2:1 (33' Przemysław Kędziora, 90' Maciej Mysiak - 43' Mikołaj Karbowy)

Górnik Konin: Maksym Wadach - Bartosz Zakrzewski, Kamil Krupiński, Bartłomiej Gajda, Jakub Draszczyk (46' Daniel Jatczak), Emil Więcek (62' Tomasz Słowiński), Miłosz Nowak, Kamil Sternicki, Mikołaj Karbowy (68' Filip Stożek), Kacper Robaczyński (90' Jakub Pluciński), Wiktor Walczak (83' Paweł Błaszczak).