Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15981) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Wielki kosz wiklinowy znalazł się prze ... (0)Piłkarska kolejka: Będzie siódmy mecz Górnika Koni ... (0)

"Światło Czułość" konińskiego fotografika Marka Sobkiewicza

Dodano: 13.10.2020 11:20

Wystawa „Lumen Sensabilitatem // Światło Czułość” jest próbą pokazania postawy i drogi artystycznej konińskiego fotografika Marka Sobkiewicza.

Artysta w sposób wyjątkowo świadomy gramatyki medium, w którym się wyrażał, starał się je przekraczać i odkrywać rzeczywistość niedostrzeganą. Na wernisaż zaprasza Galeria CKiS Wieża Ciśnień 16 października, o g. 18.00.

Marek Sobkiewicz ur. w 1989 w Koninie, zm. w 2017 w Poznaniu. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Sztuka Rejestracji Obrazu gdzie obronił pracę „Wartość dokumentu fotograficznego w świecie obrazów cyfrowych”. Współpracował z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W ostatnich latach związany z Ośrodkiem Myśli i Czynu Fotograficznego Ciemnica w Poznaniu.

Kuratorzy: Robert Brzęcki, Maciej Sypniewski. Wystawa „Lumen Sensibilitatem // Światło Czułość” odbywa w ramach V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wernisaż: 16 października, Galeria CKiS Wieża Ciśnień, g. 18.00, wstęp wolny, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

 

  • "Światło Czułość" konińskiego fotografika Marka Sobkiewicza

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wieża Ciśnień,   wystawa fotografii,   Marek Sobkiewicz,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.