Dzisiaj jest środa 2 grudnia 2020, imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16896) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
-1 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (1)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Konin. Zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z koronawirusem

Dodano: 16.10.2020 14:03
Źródło: LM.pl

Sytuacja konińskiego szpitala jest trudna. Prawie wszystkie łóżka dedykowane pacjentom z koronawirusem są zajęte. - Jest problem kogo i gdzie przyjąć – przyznaje Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

Od soboty w konińskim szpitalu, z polecenia wojewody uruchomiono dodatkowe łóżka dla tak zwanych pacjentów covidowych. W związku z tym obecnie jest to 28 łóżek na oddziale zakaźnym i kolejnych 27 łóżek na oddziale diagnostyczno-internistycznych, a także 6 łóżek intensywnej opieki medycznej.

- Na wszystkich odcinkach szpitala mamy 59 pacjentów „covidowych”. Na oddziale zakaźnym to 27 osób, 25 osób na oddziale diagnostyczno-internistycznym i 7 osób na intensywnej opiece medycznej. Ciągle w szpitalnym oddziale ratunkowym czekają pacjenci i lekarze zastanawiają się, gdzie ich przyjąć – mówi Maria Wróbel. - Nie mamy gdzie położyć kolejnych pacjentów. Nie jesteśmy w stanie. Będziemy próbować odsyłać pacjentów do innych szpitali – dodaje.

Do Konina kierowani są obecnie pacjenci z całej Wielkopolski. Tutaj możliwości się właściwie skończyły, choć jak podkreśla Maria Wróbel „sytuacja jest dynamiczna”. Najprawdopodobniej chorzy z potwierdzonym koronawirusem będą kierowani do szpitala w Wolicy lub Słupcy. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Na odpowiedź czekamy.

  • Konin. Zaczyna brakować łóżek dla pacjentów z koronawirusem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie nie lekarze prywatnie przyjmują wszędzie w przychodniach prytawtnie ale kur na kasę chorych nie ma kto. Zamknięte drzwi do przychodni tele porada i wszystko gra. Brakuje słów za kasę można z pacietem rozmawiać a tak nie. Gdzie jest tu ministerstwo zdrowia pytam się. Po co zamykać siłownię baseny itp. Kur jak w sklepach kolejki jak by nic się nie działo. Otworzyć wszystko i musimy z tym żyć, a nie chować się.
Dodano: 16.10.2020 15:34    Przez: ~Miś brawo
avatar Służba zdrowia wogóle kulawa była ale teraz to juz tragedia i smieszne to nie jest,ludzie beda umierac pod szpitalami i na ulicy
Dodano: 16.10.2020 14:32    Przez: Brejza Czadomen
Przecież Nasz ukochany Rząd przygotowywał się na jesienną walkę z Koronawirusem i grypą od dawna... i co, i nagle zonk...!!! Druga kadencja PIS i teraz nie można zwalić na poprzedników... Becia zapowiadała Polskę w ruinie i oto dzieje się to na naszych oczach...!!! Kasa na rozdawnictwo jest, ale na służbę zdrowia i onkologię poszła na propagandę w TVP-PIS...!!! Oto nasza Polska cała...!!! Żal i smutek...!!!
Dodano: 16.10.2020 15:29    Przez: Wiedźma
ano... pieniądze idą na dzieci tzw 500+ madki siedzą w doma a na szpitale nima ... róbta tak dali 🥴🥴🥴🥴
Dodano: 16.10.2020 14:54    Przez: ~mieszkaniec
Niedawno w necie: mamy 25 tys.ratowników medycznych i 30 tys.kapelanów.Ci pierwsi zarabiają połowę tego ,co ci drudzy.
Dodano: 16.10.2020 17:23    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

Lekarze pokazują swoje prawdziwe oblicze. Chodzę prywatnie to nawet bez maski legalnie mogę u niego siedzieć i jakoś się nie boi. 200zł działa cuda.
Dodano: 16.10.2020 19:29    Przez: ja
Brejza! Ja Cię nawet rozumię, tak samo jest w TVP-PIS i oto chodzi, że wszędzie tylko cenzura i propaganda...!!! Ale dlaczego do mnie ten żal, przecież ja Cię lubię, a to że mamy inne poglądy to inna sprawa...!!! Zgłoś do Admina, że usuwają bezpodstawnie, bo to już naprawdę staje się chore... każdy ma prawo do wypowiedzi swoich poglądów byle było to w sposób konstruktywny i kulturalny...!!!
Dodano: 16.10.2020 20:04    Przez: Wiedźma
avatar Juz usuneli ,zenada.....LM jak Tvn
Dodano: 16.10.2020 20:19    Przez: Brejza Czadomen
avatar To moze sie umowimy ? 🙂
Dodano: 16.10.2020 20:20    Przez: Brejza Czadomen
Oj, Brejza, Brejza... nie prowokuj... bo jakbym się zgodziła to pewno uciekałbyś, gdzie pieprz rośnie, bo przecież ze mnie jest podobno zołzowata, brzydka i jeszcze coś tam było o miotle między nogami... Wiedźma...!!! Pozdrowionka!!!
Dodano: 16.10.2020 20:27    Przez: Wiedźma
avatar E tam,zgódz sie..
Dodano: 16.10.2020 21:10    Przez: Brejza Czadomen
Oj, Brejza naprawdę nie prowokuj, bo jeszcze się zgodzę i co wtedy... a Ty mnie teraz nawet nie polajkowałeś... Jesteś jak Wąż w Edenie, który kusił Ewę...!!! Tylko gdzie jest to jabłuszko...!!!
Dodano: 16.10.2020 22:00    Przez: Wiedźma
avatar Oj jest ...
Dodano: 16.10.2020 22:33    Przez: Brejza Czadomen
avatar Jest tu jakis priv ? 🤭
Dodano: 16.10.2020 22:35    Przez: Brejza Czadomen
avatar ale sobie kląskacie....
Dodano: 17.10.2020 10:41    Przez: zx
Wiedźma to jak Urlich jeszcze trochę i podziekujemy
Dodano: 17.10.2020 12:19    Przez: ~Dawid
Wiedźma przestań się kompromitować tymi komentarzami. Jak nie masz co robić to na Sabat. Tam będziesz wśród swoich.
Dodano: 16.10.2020 22:37    Przez: Olo
Olo! Czyżbyś był zazdrosny...??!! A ja lubię jabłuszko, węża, a na Sabat zdążę i będę wśród swoich... tylko wydaje mi się, że Ty w tą samą drogę podążasz... !!! A tak na poważnie odzajączkuj się ode mnie...!!!
Dodano: 16.10.2020 22:53    Przez: Wiedźma
najlepiej jak by teraz lekarze orzecznicy z zus zaczeli przyjmować pacjentów z covid to zaraz by była nadwyżka uzdrowień ,bo to są cudotwórcy
Dodano: 17.10.2020 10:16    Przez: Maciej Maka
Zx! Jak zawsze w punkt! Trzeba wprowadzić trochę flirtu, dowcipkowania... bo na LM są tylko spory, kłótnie a także wyzwiska i obelgi- ale to już od trolli, bo normalni forumowicze tak nie robią...!!! Na innych forach można się spierać, nie zgadzać się ze sobą, ale też żartujemy, wymieniamy się doświadczeniami i np. życzymy sobie miłego weekendu czy wymieniamy się wzajemnie uprzejmościami...!!! A to forum to smutne forum..., no ale zależy to tylko od forumowiczów...!!! Przy okazji, nie będę odnosiła się do wszystkich obrażliwych słów, jakie skierowane są w moją stronę, bo przyzwyczaiłam się już do tego... ale porównanie mnie do Urlicha było i jest dla mnie największym zaszczytem...!!! Wiedźmy nie pozbędziecie się... Ja byłam, jestem i będę...!!!
Dodano: 17.10.2020 17:20    Przez: Wiedźma
2 z 2
<<12