Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16843) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Koronawirus. 118 przypadków w ciągu doby, zakażenia w szpitalu

Dodano: 22.10.2020 14:36
Źródło: LM.pl

W przeciągu zaledwie kilku dni łączna liczba zakażeń odnotowanych w regionie konińskim podwoiła się. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto 118 nowych przypadków.

Jeszcze osiem dni temu informowaliśmy o 260 odnotowanych przypadkach zakażenia koronawirusem w Koninie i powiecie konińskim, a dziś ta liczba jest już ponad dwa razy wyższa. Łącznie liczba przypadków to 577, z czego aż 118 koniński sanepid odnotował tylko w ostatniej dobie. Zmarło 21 osób (jedenaście z miasta, dziesięć z powiatu), wyleczonych zostało 144 osób, aktywne przypadki to 412 osób. 

31 zakażonych przebywa obecnie w szpitalu. Sama konińska placówka znów cierpi z powodu zakażeń personelu. Wstrzymane zostały przyjęcia na oddział urologiczny, wykryto tam koronawirusa zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. W ograniczonym stopniu pracuje oddział kardiologiczny. 

381 kolejnych zakażonych przebywa w izolacji domowej i w izolatorum. Kwarantanną objętych jest 1998 mieszkańców Konina i powiatu konińskiego - 565, które miały kontakt z zakażonymi (201 z Konina, 364 z powiatu konińskiego), 1361 współzamieszkujących z nimi oraz 72, które wróciły z zagranicy. 

Łącznie wykonanych zostało 5065 prób w kierunku koronawirusa, w ostatniej dobie - 153. Za naruszenie zasad obowiązku kwarantanny sanepid nałożył 31 kar pieniężnych na łączną kwotę 155 000 zł.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   sanepid,   szpital,   oddział urologiczny,   izolacja,   kwarantannaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.