Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17335) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Konin. Braki kadrowe w pogotowiu. System przestaje być wydolny

Dodano: 30.10.2020 14:09
Źródło: LM.pl

Kwarantanny, zwolnienia chorobowe, zakażenia koronawirusem. W Wielkopolskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie brakuje około jednej piątej pracowników.

To ciężki czas dla całej służby zdrowia, ale szczególnie dla tych, którzy są na pierwszym polu walki z koronawirusem. Pracownicy pogotowia dwoją się i troją, żeby udźwignąć to co się obecnie dzieje. Z jednej strony braki kadrowe, z drugiej natomiast problemy z przyjęciami do szpitali.

- Nie jesteśmy zieloną wyspą – mówi Robert Mazurek, kierownik ds. medycznych Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie. - Mamy absencję na okrągło. Tą samą pracę trzeba zrobić mniejszą ilością osób. Jedni są chorzy i profilaktycznie mają L4, inni są na kwarantannie bo na przykład w szkołach ich dzieci jest Covid-19, jeszcze inni są z kontaktu z osobami dodatnimi, albo sami są zakażeni. Ci, którzy są w pracy siedzą po 24, albo 36 godzin na zmianie. Schodząc ze swoich dyżurów (po 12 godzinach - od red.) wpisują się na kolejne, bo jakby nie przyszli do pracy to zespoły by nie wyjeżdżały – dodaje.

Organizacja pracy w tej sytuacji jest trudnym przedsięwzięciem logistycznym. Trzeba zapewnić bezpieczeństwo pacjentom w całym powiecie konińskim, a sytuacja związana z absencją pracowników zmienia się z godziny na godzinę.

- Pojedyncze „dziury” się zdarzają, ale generalnie staramy się obstawiać wszystko. Te problemy dotykają każdego podmiotu medycznego. Na chwilę obecną nie ma jednej piątej pracowników, ale może być tak, że jutro nie będzie połowy, bo wystrzeli nowe ognisko – mówi Robert Mazurek. - Ludzie nie są umęczeni tym, że przychodzą na dyżur, tylko tym, że po ileś godzin czekają w karetkach, bo nie ma gdzie zdać pacjenta. Struna jest bardzo, bardzo mocno naciągana i przy założeniu, że nie będzie spadku zachorowań to część ludzi będzie miało dosyć – dodaje.

Dyspozytorzy WCRM obsługują nie tylko powiat koniński, ale w sumie 18 powiatów w Wielkopolsce. Natomiast Zespołów Ratownictwa Medycznego w powiecie konińskim stacjonuje 7, a w całym rejonie operacyjnym – 62.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Chwała i szacunek za ciężką i odpowiedzialną pracę ratowników medycznych. Pozdrawiam.
Dodano: 30.10.2020 16:14    Przez: Pulsar71
A w telewizji nasz Premier mówił, że już po pandemii, że jest w odwrocie i nie ma czego się obawiać...przecież wszystko mają pod kontrolą..
Dodano: 30.10.2020 14:46    Przez: Ania
no nie wiem, chyba bym nie chciał, żeby jakiś ksiądz zakładał mi cewnik:)
Dodano: 30.10.2020 15:55    Przez: iceman
oj to dawno oglądałaś tv ta informacja była w lipcu 2020 Jak cokolwiek chcesz napisać to sprawdź .
Dodano: 30.10.2020 16:06    Przez: ~Edek
Już ktoś pisał:20 tysięcy ratowników medycznych i 30 tysięcy kapelanów.Ci pierwsi zarabiają połowę tego,co ci drudzy.
Dodano: 30.10.2020 17:34    Przez: zappa

KOMENTARZE

A w telewizji nasz Premier mówił, że już po pandemii, że jest w odwrocie i nie ma czego się obawiać...przecież wszystko mają pod kontrolą..
Dodano: 30.10.2020 14:46    Przez: Ania
avatar To co ty za tv ogladasz? Same powtorki? Focus tv chyba 😂
Dodano: 30.10.2020 14:55    Przez: Brejza Czadomen
Ja oglądam tylko telewizję publiczną- tylko tam takie rzeczy
Dodano: 30.10.2020 15:08    Przez: iceman
oj to dawno oglądałaś tv ta informacja była w lipcu 2020 Jak cokolwiek chcesz napisać to sprawdź .
Dodano: 30.10.2020 16:06    Przez: ~Edek
avatar No masz ci babo placek.A jeszcze wczoraj portal się zachwycał lewackimi burdami, tą lewacką wulgarną młodzieżą która po mieście rozniosła koronawirusa, lewackie media mogą robić z mózgu młodym i tym co je czytają i oglądają gówno ,ale wirus to czysta nauka biologia i oszstwom i zaklęciom czy protestom nie ulegnie.Jak widać mialem rację głupkowate lewactwo pozanosilo go do domu i pozarazali swoich ojców i dziadków. Jest coś opnymistycznego zarobą zaklady pogrzebowe ,ZUS i co jest w tym wszystkim bardzo przewrotne księża za pogrzeby.To lewactwo zaczyna w swojej głupocie mi się podobać,proszę o więcej demonsracji.Patrzcie za chwilę lewackie media wpadną w panikę że tyle zgonów i słuźba zdrowia niewydolna , a jeszcze do tej pory namawiaja do demostracji i wychodzenia na ulicę.
Dodano: 30.10.2020 16:45    Przez: Tomasz Kobrzycki
Niejaki ''Kobrzycki'' cham i prymityw bredzący o kulturze języka. Człowieku jakim trzeba być zerem, by być takim zerem.
Dodano: 30.10.2020 20:35    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Ania Zmartwieni byliście malą zarażalnością w tym okresie? Im gorzej tym lepiej dla was? W maju Borysław Budka powiedział, że na jesień pandemia wygaśnie i będą warunki na przeprowadzenie wyborów. Miał na to wiarygodne ekspertyzy.
Dodano: 31.10.2020 08:38    Przez: Józef Bąk
avatar Ania Teraz za Poparciem wiadomych POlityków "sPOntanicznie" rozsiewacie zarazę. Czerwoną błyskawicę na czołach sobie malujcie, żeby ludzie wiedzieli, kto im niesie śmierć.
Dodano: 31.10.2020 09:07    Przez: Józef Bąk
Kiedyś zżymałem się na informację, że w służbie zdrowia ubywa średniego personelu ale zatrudnia się w to miejsce za całkiem solidne pieniądze księży. Teraz przyznaję, że to może się okazać proroczym rozwiązaniem.
Dodano: 30.10.2020 15:42    Przez: Alfred Michalczyk
no nie wiem, chyba bym nie chciał, żeby jakiś ksiądz zakładał mi cewnik:)
Dodano: 30.10.2020 15:55    Przez: iceman
avatar Ciebie to rypał buraku nie jeden
Dodano: 30.10.2020 16:22    Przez: Brejza Czadomen
avatar Pedał i frajer
Dodano: 30.10.2020 16:22    Przez: Brejza Czadomen
ej czadogej - trochę grzeczniej do Pana Alfreda !
Dodano: 30.10.2020 16:29    Przez: iceman
avatar Nawet w nicku masz ty lachogrzmocie ice hahah lubisz fujary co ?
Dodano: 30.10.2020 16:37    Przez: Brejza Czadomen
avatar Chwała i szacunek za ciężką i odpowiedzialną pracę ratowników medycznych. Pozdrawiam.
Dodano: 30.10.2020 16:14    Przez: Pulsar71
Zrobić lockdown, niech wszystko szlag trafi, rząd wyp***ralać, od nowego roku budować nową rzeczywistość, takie oczyszczenie co pewien czas jest niezbędne.
Dodano: 30.10.2020 16:31    Przez: gembird12
Może wypowie się ktoś z pogotowia i powie jaka jest prawda?Mój kolega pracował dokładnie tyle samo dyżurów, tylko w trzech różnych szpitalach, żeby zarobić godziwe pieniądze. Z tą różnicą, że teraz nie ma czasu, żeby kimnac się na dyżurze.
Dodano: 30.10.2020 16:36    Przez: Saturn1985
Już ktoś pisał:20 tysięcy ratowników medycznych i 30 tysięcy kapelanów.Ci pierwsi zarabiają połowę tego,co ci drudzy.
Dodano: 30.10.2020 17:34    Przez: zappa
Ja powtórzę jeszcze raz dlaczego nie są karani organizatorzy , którzy nawołują do marszy wiedząc, że zagraża to życiu i zdrowiu oraz uszczerpku na zdrowiu innym ludziom . Ludzie lekarze , pielęgniarki i cały personel medyczny mają jedno życie i nie będą w stanie dbać o chorych kiedy będzie to ponad ich siły, a tak będzie jak dalej będziecie urządzać marsze . Na dzień dzisiejszy już wiadomo że za tydzień nastąpi wystrzał zachorowań . A ta ich guru powinna już siedzieć za świadome narażenie ludzi na utratę zdrowia i życia
Dodano: 30.10.2020 18:19    Przez: ~pilot
Pilot! Organizatorem strajku Kobiet jest Jarosław Kaczyński...- masz rację należy Go ukarać i postawić przed Trybunałem Stanu...!!!
Dodano: 30.10.2020 18:46    Przez: Wiedźma
avatar Lecz sie wykładzino
Dodano: 30.10.2020 18:59    Przez: Brejza Czadomen
Jaki Jarosław Kaczyński Pan Jarosław Kaczyndki inteligentna inaczej . Już jeden z Was zarażał świadomie na marszu ludzi Wiedział że jest chory a ilu takich w marszu chorych szło nikt tego nie wie . . Widzę to w czarnych kolorach .Dojdzie do tego że ludzie będą umierać pod szpitalami na trawnikach . O to Tobie chodzi wiedzmo . Zamiast studzić emocje to wy jak bezmozgiwce robicie wszystko żeby młodzi zarażali siebie i swoich bliskich i innych ludzi . Mimo wszystko życzę zdrowia .
Dodano: 30.10.2020 19:46    Przez: ~Edek
Panie Alfredzie! Ten człowiek "Kobrzycki" to nie zero, to mniej niż zero...!!!
Dodano: 30.10.2020 20:53    Przez: Wiedźma
Władza już o tym pomyślała. Obecnie można "przymusić" do pracy i nazwać to "skierowaniem". Polecam stronę https://www.gov.pl/web/zdrowie/skie lub https://www.gov.pl/web/uw-mazowieck Odmowa pracy wiąże się z karą natychmiastową od 5-30 tys zł. i oczywiście pod Sąd. W ten sposób "załata" się braki.
Dodano: 30.10.2020 21:55    Przez: xyz xyz
avatar Co zrobić ze strażakami, którzy odmawiają gaszenia twojego domu? Co zrobić ratownikami, którzy nie pojada ratować twojej rodziny? Co zrobić z lekarzem, który nie udzileli ci pomocy, chociaż od tego zależy twoje życie?
Dodano: 31.10.2020 09:15    Przez: Józef Bąk
https://www.gov.pl/web/zdrowie/skie