Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17179) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Stworzenie świata, słonie i autoportrety Wojtka Bukowieckiego – spotkanie online

Materiał promocyjny

Dodano: 10.11.2020 15:16

Obrazy nawiązujące do biblijnego stworzenia świata, wizerunki słoni i autoportrety składają się na nową wystawę, którą zaprezentuje Galeria CKiS Wieża Ciśnień. Gorąco zapraszamy na bezpieczne oglądanie prac Wojtka Bukowieckiego – pochodzącego z Koła malarza i rysownika. Zanim będziecie mogli udać się na niezwykły, wirtualny spacer, którego premierę planujemy na 20 listopada, możecie obejrzeć rozmowę z artystą online w najbliższy piątek, 13 listopada. 

Na spotkanie z autorem wystawy „Ja to ktoś inny” zapraszają kuratorzy Robert Brzęcki i Marcin Derda. Startujemy o g. 18.00, będziemy dostępni na fanpage’u CKiS Konin na Facebooku, na kanale YouTube i oficjalnej stronie Centrum Kultury i Sztuki.

Jak zaznacza Robert Brzęcki „Wystawa Wojtka Bukowieckiego „Ja to ktoś inny” to zbiór obrazów, które powstały w ciągu ostatniego roku. Osią wystawy jest siedem prac stanowiących nawiązanie do biblijnego stworzenia świata. Heksaemeron, czyli stworzenie świata w sześć dni, ze zwróceniem uwagi na to, że siódmego dnia Bóg odpoczywa,  staje się ramą pojęciową i estetyczną, w którą wpisane są sensy twórcze.

Mamy tu portrety słoni i autoportrety, w formie notatek z codzienności. Przedstawienie prac wynikających z siebie nawzajem, staje się doświadczeniem, nie tyle poszukiwań artystycznych, co poszerzaniem pola przeżycia.

W galerii twarzy Wojtka Bukowieckiego, wielkie wrażenie robi każda ekspresyjna, głęboko przeżyta kreska, kolorystyczny walor, dodany jakby od niechcenia w modernistycznej tonacji i zawsze to samo wszystkowiedzące spojrzenie.

Kolekcja twarzy, w których widzimy autentyczne doświadczenie, w coraz mniej autentycznym świecie. W rzeczywistości, w której wszystkiego mamy się obawiać i jednocześnie niczego nie bać. W środowisku utkanym z lęków, obaw, nowoczesnych technologii, dzięki którym emocje pozorują spokój i bezpieczeństwo. Elektroniczne media stały się niezbędne, aby „żyć” i „być”, podsycając niezdrowy dygot emocjonalny.

Widzę obrazy Wojtka Bukowieckiego emanujące spokojem, wyrażające radość z odrobiną żalu wynikającego z nieuchronności końca. Niektóre są w sposób niedościgniony doskonałe, zawsze równoważone przez pokorę, powściągliwość, naturalność. Ufne, intymne, bez lęku z nutą melancholii wynikającej ze świadomości przemijania ziemskich rzeczy”.

WOJCIECH BUKOWIECKI - grafik, malarz i rysownik. Urodził się w 1960 r. w Kole. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

Ukończył studia w 1987 r. w pracowni projektowania graficznego prof. Antoniego Rzyskiego na wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu obecnie Uniwersytet Artystyczny.

W latach 1990-95 grafik w Teatrze Wielkim w Łodzi. Od 1985 r. nauczyciel przedmiotów artystycznych w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu, dawniej w Kole.

Uczestnik licznych plenerów, wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Autor prac, których tematyka prowokuje do zadawania fundamentalnych pytań o sens istnienia, przemijania, śmierci oraz bezsilności człowieka wobec jej nieuchronności. Od połowy lat osiemdziesiątych konsekwentnie tworzy cykl prac ukazujących portrety słoni oraz autoportrety. Autor ukazuje świat w figuratywnych przedstawieniach przetrawionych przez własną świadomość.

Osiągnięcia: II nagroda w Międzynarodowym Konkursie na plakat „Sztuka Dzisiaj”, Landau – 1983 r.

Złoty medal za długoletnią służbę, Kościelec – 2020 r.

  • 1605018299-q8cuqt-d82a4346.jpg
  • 1605018299-vbxv4r-640x960_online.jpg

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   Wojtek BukowieckiNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.