Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18105) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Piernikowe obrazy na świąteczny czas. Mają dać trochę radości

Dodano: 26.12.2020 09:02
Źródło: LM.pl

Jej pierniki to małe dzieła sztuki. Zobaczcie w jaki sposób i co tworzy Katarzyna Hryciuk, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie i mieszkanka gminy Krzymów.

Na co dzień pracuje z młodzieżą, którą zaraża miłością do sztuki kulinarnej. Ma na koncie sporo sukcesów swoich uczniów, m.in. w carvingu. Po godzinach oddaje się swoim pasjom, a ma ich sporo. Jedną z nich jest zdobienie pierników.

- W tym roku kierowałam się prostotą. Mamy dziwnie zakręcony czas i ludziom potrzeba trochę koloru, wesołości. Stąd piernik Olaf, ale jest też zwykły ciastek, renifer. Coś takiego co mocno nam się kojarzy ze świętami i powrotem do dzieciństwa – mówi Katarzyna Hryciuk.

Zobaczcie jak powstają pierniki pani Kasi i co jeszcze ją pasjonuje.

 

fot. LM.pl, archiwum prywatne Katarzyny Hryciuk

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"Co ma piernik do wiatraka", chciałoby się powiedzieć. Co mają wspólnego pierniki z rocznicą narodzin Pana Jezusa, czyżby Pan Jezus lubił pierniki ?
Dodano: 26.12.2020 12:01    Przez: Człowiek
Pierniki dają radość ? To Bóg daje radość, a radość ta szczególnie objawia się w Jezusie Chrystusie, który wziął nasze grzechy na siebie, na swój krzyż.
Dodano: 26.12.2020 12:09    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.