Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15232) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Pomysł na uniwersalny prezent, który sprawdzi się na urodziny, imieniny lub ślub – malowanie po numerach

Materiał promocyjny

Dodano: 3.01.2021 16:45

Niezależnie jaka okazja się zbliża - urodziny, imieniny czy ślub. Każdy z nas zanim wybierze się na uroczystość zadaje sobie pytanie co kupić na prezent. Jeśli również nie masz pomysłu na kreatywny upominek to ten artykuł jest dla Ciebie. W niniejszym artykule przedstawiamy obraz, który osoba nim obdarowana namaluje samodzielnie, czyli tak zwane „malowanie po numerach”. Trzeba przyznać, że brzmi to dosyć tajemniczo, poniżej wyjaśniamy na czym taki pomysł na prezent polega.  

Czym jest malowanie po numerach?

Malowanie po numerach to naprawdę niestandardowy pomysł na prezent. Chodzi o płótno, które zawiera kontury wraz z numerami. Poszczególne kontury należy wypełnić farbą i w odpowiedniej kolejności pomalować. Tego typu malowanie jest nazywane mianem malowania numerami. Jak się okazuje, efekt takiego malunku potrafi być naprawdę zdumiewający, nawet jeśli malunek wykonuje osoba, która nie jest szczególnie utalentowana plastycznie. To jest właśnie magia malowania po numerach – praktycznie każdy jest w stanie wykonać pracę na naprawdę wysokim poziomie.

O czym pamiętać podczas malowania po numerach?

Zanim stworzysz swoje dzieło oczywiście musisz się wstępnie do tego przygotować. To co będziesz potrzebował to ponumerowane płótno, farby oraz pędzle. Przyda się również słoiczek z wodą, żeby od czasu do czasu rozcieńczyć farbę oraz przemyć pędzel. Należy pamiętać o tym, żeby czyścić pędzle ostrożnie i dokładnie. Tak żeby nie pozostawały na nich stwardniałe resztki farby.

Technika malowania „po numerach” z reguły polega na malowaniu numer po numerze. Zazwyczaj najpierw jednym kolorem, potem kolejnym itd. Każdy numer jest oznaczony odpowiednią farbą w związku z czym nikt nie powinien mieć problemu w kwestii dobrania odpowiedniego koloru. Mimo wszystko zdarzają się pomyłki w postaci pomalowania pola niewłaściwym kolorem. W takim wypadku trzeba po prostu pozwolić farbie wyschnąć. Następnie bez problemu można pole przemalować. Nowa warstwa farby powinna pokryć nową w związku z czym taka sytuacja raczej nie powinna być problemem.

Kolejny błąd jaki czasami się przytrafia to zapominanie o zamknięciu farby co skutkuje wyschnięciem farby. W takim wypadku oczywiście nie wszystko stracone. Wystarczy zamówić określony kolor farby i domalować pozostałą część.

Malowanie po numerach jako pomysł na prezent

Malowanie po numerach to naprawdę wyjątkowo uniwersalny a zarazem oryginalny pomysł na upominek. Malowanie po numerach dla dzieci oraz dorosłych będzie wspaniałą frajdą. Jest to częsty pomysł na prezent ślubny lub na prezent dla dziecka. Na pewno równie dobrze sprawdzi się jako spóźniony prezent na święta Bożego Narodzenia. Jeśli jeszcze nie widziałeś się z rodziną lub znajomymi to nic nie stoi na przeszkodzie by kupić i wręczyć prezent delikatnie po czasie.

Źródło zdjęcia:

Wymalujtosam.pl

  • Pomysł na uniwersalny prezent, który sprawdzi się na urodziny, imieniny lub ślub – malowanie po numerach
  • Pomysł na uniwersalny prezent, który sprawdzi się na urodziny, imieniny lub ślub – malowanie po numerach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:hobby,   sztuka,   malowanieDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.