Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17778) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Projekt zmian ws. mandatów. Podpisał go m.in. Witold Czarnecki

Dodano: 10.01.2021 13:02
Źródło: LM.pl

Grupa 32 posłów chce zmian w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, które nie przewidują możliwości nieprzyjęcia mandatu. Wśród nich jest poseł z okręgu konińskiego Witold Czarnecki.

Projekt zmiany ustawy Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia wniosła w piątek grupa 32 posłów Zjednoczonej Prawicy. Wzbudził on spore kontrowersje. Według założeń wystawiony np. przez policjanta mandat trzeba będzie przyjąć i ewentualnie dopiero później, w terminie siedmiu dni, zaskarżyć taką decyzję do sądu. Obecnie przyjęcia mandatu można odmówić, a sprawa z automatu jest kierowana do sądu. W przypadku zmian to ukarany będzie musiał dowieść, że danego czynu nie popełnił.

Autorzy zmian oceniają, że ,,projektowana ustawa ma na celu usprawienie postępowania w sprawach o wykroczenia". - Aktualnie wyroki nakazowe wydaje się w ponad 90% spraw, w których wszczyna się postępowania w sprawach o wykroczenia - uzasadniają. 

Projekt zmian wniesiony został jako projekt poselski. Prowadzić go ma Jan Kanthak, ale poparty został przez 32 posłów Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich jest również parlamentarzysta wybrany z okręgu konińskiego - Witold Czarnecki. 

fot. archiwum (Witold Czarnecki na zdjęciu po prawej)

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Gość sam nie jeździ autem tylko przydupasy go wożą. Podpsze wszystko w ciemno co nakaże Prezes. Wciskają kit ludziom o lepszej zmianie. Dzisiaj policjant jeśli che wystawić mandat to osoba karana wystarczy że powie odmiawiam i trafi to z automatu do sądu. Po zmianie trzeba będzie napisać odwołanie z wnioskiem do sądu co zazwyczaj powoduje udanie się do prawnika i opłacenie usługi na poziomie 200 zł oraz pewnie wniesieniu opłaty sądowej. Po tym wszystkim większość machnie ręką lub zapomni o terminie odwołania. To ma być taka sama dobra zmiana jak z opłatą za foliowki w sklepie. Płacimy za torebki więcej, a w czasach koronowirusa jest teraz pełno jednorazowych maseczek leżących często na chodnikach czy drodze. Dla mojego dobra wprowadzono podatek cukrowy. Nie słodzę herbaty i kawy, napój gazowany wypijam raz w miesiącu i to małą butelkę za którą teraz więcej muszę zapłacić. PiSiory robią nam drogie państwo, a efekty widać na każdej ulicy czyli zamykające się małe firmy. Leczenie zdalne t ...
Dodano: 10.01.2021 13:56    Przez: Hans Gruber
Przywracanie zasad komunistycznego państwa jest coraz widoczniejsze w antyobywatelskich działaniach PiS.
Dodano: 10.01.2021 15:29    Przez: Alfred Michalczyk
Podejdzie do Ciebie policjant i wręczy mandat. Za cokolwiek. To Twój problem, by iść do sądu i udowodnić, że nie było podstawy. Życzę powodzenia.
Dodano: 10.01.2021 17:36    Przez: Jakub Wawrzecki
avatar Czyli co? Podchodzi na przystanku policjant i mówi:" Nakładam na Państwa mandat w wysokości 100 zł za spożywanie alkoholu" i to ukarany ma szukać szpitala aby wykonać badania na zawartość alkoholu?????
Dodano: 10.01.2021 16:15    Przez: Stary Ch...j
Tak. Ale mandat przyjąć musisz. Oczywiście zapłacić też. Ale zaraz po odebraniu mandatu szukasz punktu, który zrobi ci badanie krwi. Musisz pamiętać o dacie i godzinie, bo wiadomo, w sądzie będzie to kwestionowane... itp itd...
Dodano: 10.01.2021 17:38    Przez: Jakub Wawrzecki

KOMENTARZE

avatar Gość sam nie jeździ autem tylko przydupasy go wożą. Podpsze wszystko w ciemno co nakaże Prezes. Wciskają kit ludziom o lepszej zmianie. Dzisiaj policjant jeśli che wystawić mandat to osoba karana wystarczy że powie odmiawiam i trafi to z automatu do sądu. Po zmianie trzeba będzie napisać odwołanie z wnioskiem do sądu co zazwyczaj powoduje udanie się do prawnika i opłacenie usługi na poziomie 200 zł oraz pewnie wniesieniu opłaty sądowej. Po tym wszystkim większość machnie ręką lub zapomni o terminie odwołania. To ma być taka sama dobra zmiana jak z opłatą za foliowki w sklepie. Płacimy za torebki więcej, a w czasach koronowirusa jest teraz pełno jednorazowych maseczek leżących często na chodnikach czy drodze. Dla mojego dobra wprowadzono podatek cukrowy. Nie słodzę herbaty i kawy, napój gazowany wypijam raz w miesiącu i to małą butelkę za którą teraz więcej muszę zapłacić. PiSiory robią nam drogie państwo, a efekty widać na każdej ulicy czyli zamykające się małe firmy. Leczenie zdalne t ...
Dodano: 10.01.2021 13:56    Przez: Hans Gruber
A jak tam radza sobie obywatele francji z lockdown i godzinami policyjnymi? czy przyjmuja mandaty?
Dodano: 11.01.2021 13:36    Przez: Cuban White
a jak tam u szwabow radza sobie z zamknietymi sklepami firmami i galeriami. Lockdown trwa nadal tam i nikt nie pisnie. Masowo polacy zjezdzaja do polen by worek cementu czy cegłę kupic by budowa nie stanela w miejscu
Dodano: 11.01.2021 13:38    Przez: Cuban White
Podobno spora czesc lewakow to analfabeci.
Dodano: 11.01.2021 13:42    Przez: Cuban White
Popieram projekt. Może wreszcie ktoś zainteresuje się tymi, którzy palą śmieciami w domach i kopcą na całe wsie. Takim mandaty należy wlepiać od razu, bez uzasadnienia. Wystarczy przejść się wieczorem po ulicach Konina na peryferiach np Laskówiec czy Grójec i już widać kto czym pali i zasmradza miejscowość. Takich tylko natychmiastowe mandaty nauczą porządku.
Dodano: 10.01.2021 15:06    Przez: hiena
Podejdzie do Ciebie policjant i wręczy mandat. Za cokolwiek. To Twój problem, by iść do sądu i udowodnić, że nie było podstawy. Życzę powodzenia.
Dodano: 10.01.2021 17:36    Przez: Jakub Wawrzecki
Przywracanie zasad komunistycznego państwa jest coraz widoczniejsze w antyobywatelskich działaniach PiS.
Dodano: 10.01.2021 15:29    Przez: Alfred Michalczyk
POpieram takie działania
Dodano: 11.01.2021 13:38    Przez: Cuban White
avatar Czyli co? Podchodzi na przystanku policjant i mówi:" Nakładam na Państwa mandat w wysokości 100 zł za spożywanie alkoholu" i to ukarany ma szukać szpitala aby wykonać badania na zawartość alkoholu?????
Dodano: 10.01.2021 16:15    Przez: Stary Ch...j
Tak. Ale mandat przyjąć musisz. Oczywiście zapłacić też. Ale zaraz po odebraniu mandatu szukasz punktu, który zrobi ci badanie krwi. Musisz pamiętać o dacie i godzinie, bo wiadomo, w sądzie będzie to kwestionowane... itp itd...
Dodano: 10.01.2021 17:38    Przez: Jakub Wawrzecki
Man- da- t karny- czyli manipulacja dawaniem i taryfikacja karaniem " ciemnego ludu"...!!! Śmiech przez łzy, a w rzeczywistości zniewolenie Polaków...!!! Zjednoczona Prawica zniknij ze sceny politycznej, bo się ośmieszasz... co zrobią, to wszystko ma na celu zniszczenie wszystkiego i Wszystkich...!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 11.01.2021 03:39    Przez: Wiedźma
Panie W. Czarnecki przy najbliższym głosowaniu będę na pana głosował jak zwariuję. Proszę sobie wyobrazić że policjant, chcąc awansować, wypisywał będzie mandaty kierowcom , za bycie pod wpływem alkoholu, mimo że kierowca będzie trzeźwy jak niemowlę. Mandat będzie trzeba zapłacić, a w sądzie jak obywatel ma przekonać sąd: modlitwą przysięgą "jak Boga kocham", czy innym zaklęciem ?. To jest tylko namiastka tego co czeka obywatela w zetknięciu się z władzą. pan jako poseł tę bzdurę popiera?
Dodano: 11.01.2021 11:48    Przez: Stanisław Koninianin
A jak tam sie miewa nasz stary znajomy sir donald thusk? kiedy koniec LOCKDOWN we francais i dwutchland? Jak zyja obywatele unii poza panstwem polskim w ktorym lamane sa prawa czlowieka?
Dodano: 11.01.2021 13:40    Przez: Cuban White
Proponuje by mandaty wlepiane wysylac politykom PeŁo. Niech ratują obywateli przed bankructwem.
Dodano: 11.01.2021 13:41    Przez: Cuban White