Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18110) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Bicz i jego mieszkańcy. Książka wspomnieniowa o małej ojczyźnie

Dodano: 17.01.2021 09:39

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie odbyło się spotkanie z Arturem Lodzińskim, współautorem książki Bicz i jego mieszkańcy.

Rozmowę prowadził Damian Kruczkowski - dyrektor MBP w Koninie. Książka  autorstwa Ewy Szczap i Artura Lodzińskiego miała swoją premierę pod koniec 2020 roku. Wraz z książką Jacka Bugaja Gosławice. Historia niezbyt odległa, okazała się udanym przykładem przedstawienia ukochanych miejsc, do których z sentymentem wracają nie tylko autorzy opracowań, ale przede wszystkim mieszkańcy przedstawionych miejsc. Dobitnie świadczy o tym fakt, że wszystkie egzemplarze obydwu książek zostały już sprzedane. Książkę będzie można przeczytać na miejscu w Czytelni MBP w Koninie albo wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Mieście.

W omawianej publikacji przywołana została przestrzeń małej ojczyzny, jaką jest Bicz położony w gminie Stare Miasto oraz identyfikacja autorów i mieszkańców wsi ze swoją małą ojczyzną. Wspomnienia, doświadczenia i emocje kraju lat dziecinnych przedstawiony przez autorów książki to dziedzictwo, które powróciło w życiu dorosłym i skłoniło do refleksji, stając się jednocześnie wyznacznikiem tożsamości kulturowej mieszkańców Bicza.

Autorzy włożyli sporo trudu i determinacji w odtworzenie zapomnianego już nieco świata dawnej wsi, tradycji, zwyczajów oraz trudów codzienności. W pokazanej przez autorów przestrzeni literackiej Bicz jest centrum świata, do którego wszystkie inne kawałki są odniesione w tym, przyciągające uwagę, liczne fotografie i dokumenty archiwalne z życia mieszkańców.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie 

 

  • Bicz i jego mieszkańcy. Książka wspomnieniowa o małej ojczyźnie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Bicz,   książka,   Artur Lodziński,   biblioteka Stare Miasto,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.