Dzisiaj jest sobota 6 marca 2021, imieniny: Jordana, Róży, Kolety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18070) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus. Obowiązujące obostrzenia przedłużone ... (1)Koło. Straż Miejska zmienia siedzibę.Do dyspozycji ... (0)

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego do likwidacji? Zatrudnia 67 osób

Dodano: 22.01.2021 11:28
Źródło: LM.pl

Magistrat przymierza się do likwidacji Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego. Pracuje w nim obecnie 67 osób, m.in. sprzątaczki, portierzy, czy kierowcy.

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego to jedna z jednostek miasta. Zatrudnione są w niej m.in. sprzątaczki, kierowcy, czy portierzy. Łącznie to 67 osób, w tym również pracownicy administracyjni obsługujący sam ZOUM, którzy stanowić mają, wg wyliczeń magistratu, ok. 30% wszystkich zatrudnionych w jednostce. W tym tygodniu pracownicy poinformowani zostali, że od 1 lipca zakład przestanie istnieć. - Rzekomym powodem jest brak funduszy z powodu pandemii - relacjonują pracownicy. 

Plany likwidacji jednostki potwierdza Aneta Wanjas, rzecznik prasowa prezydenta Konina. - Prezydent podjął decyzję o przygotowaniu projektu uchwały w sprawie likwidacji jednostki budżetowej - Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego w Koninie. Projekt został przekazany do konsultacji ze związkami zawodowymi. 

Powodem rzeczywiście mają być finanse. Zatrudnione obecnie w ZOUM sprzątaczki mógłby zastąpić zewnętrzny podmiot. - Będzie wynajęta firma sprzątająca, która oszczędności nie wprowadzi! - przekonują obecni pracownicy. Inne zdanie ma magistrat: - Analiza zadań i struktury zakładu w zestawieniu z kosztami jego funkcjonowania wskazuje na możliwość zastosowania bardziej efektywnych rozwiązań organizacyjnych, nad którymi pracujemy - informuje Aneta Wanjas.

Na likwidację Zakładu Obsługi Urzędu Miejskiego zgodzić musieliby się radni. Projekt ma trafić na sesję Rady Miasta po konsultacji ze związkami zawodowymi.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego do likwidacji ? Być może. Zwolni się portierów, sprzątaczki. Urzędasów jak zwykle przeniesie się na inne wydziały, bo jeszcze nigdy nie słyszałem aby gdzieś grupowo zwolniono urzędasów. Tam spokojna praca zapewniona do późnej starości. Mieszkańców Konina ubywa w zastraszającym tempie, ale urzędasy trwają w najlepsze, nawet zatrudnieni tam wiekowi emeryci.
Dodano: 22.01.2021 12:04    Przez: Matilan
I za chwilę wprowadzi się zewnętrzną firmę sprzątającą znajomego i będzie drożej niż teraz 😄
Dodano: 22.01.2021 13:05    Przez: 🦍
Proponuje zmniejszenie pensji (pół miliona!!!!) "prezesa" MPEC PWIK ZDM PGKIM odchudzenie Rad Nadzorczych i zmniejszanie pensji , odchudzenie Wydziałów w UM, odchudzenie kierowników wicekierowników w UM, pieniądze są, tylko proszę "nie oszczędzać" na sprzątaczkach, co za syf POKO
Dodano: 22.01.2021 13:58    Przez: syndyk masy upałościowej
Niektóre sprzątaczki mają kilka lat do emerytury.... ale kogo to obchodzi. Ważne, że tłuste misie z SLD i PO mają wypaśne posadki w spółkach miejskich.
Dodano: 22.01.2021 13:27    Przez: Tomaszek55
Na ile ten komunikat będzie realny dopiero dowiemy się z czasem . Najpierw zlikwidują szkołę Hutniczą a potem ZOUM zostanie na miejscu , to brzmi jak ściema . Może to być tylko chwilowy mechanizm , żeby uniknąć haosu wobec znikającej szkoły Hutniczej . Jeśli miałoby tak być ze zniknie ZOUM , najpierw niech władza zrobi wokół siebie porządek i pokaże ,że nawet u siebie szuka oszczędności i zniknie ZOUM i również w spółkach miejskich wtedy takie zapowiedzi będą wiarygodne a tak to tylko jest sama zapowiedz gdzie na końcu okaże się , że to blew i zniknie zamiast 67 osób to 4 osoby albo 5 w fazie końcowej . I taki będzie efekt planu zapowiedzi , czyli znowu mieszkańców okłamują . Także panie prezydencie czekamy najpierw na redukcje w spółkach miejskich jak i również wynagrodzeń prezesów jak i likwidacji jak pan zapowiedział ZOUM a dopiero Hutniczej , wtedy zapowiedzi pana będą wiarygodne .
Dodano: 22.01.2021 11:58    Przez: kora

KOMENTARZE

Na ile ten komunikat będzie realny dopiero dowiemy się z czasem . Najpierw zlikwidują szkołę Hutniczą a potem ZOUM zostanie na miejscu , to brzmi jak ściema . Może to być tylko chwilowy mechanizm , żeby uniknąć haosu wobec znikającej szkoły Hutniczej . Jeśli miałoby tak być ze zniknie ZOUM , najpierw niech władza zrobi wokół siebie porządek i pokaże ,że nawet u siebie szuka oszczędności i zniknie ZOUM i również w spółkach miejskich wtedy takie zapowiedzi będą wiarygodne a tak to tylko jest sama zapowiedz gdzie na końcu okaże się , że to blew i zniknie zamiast 67 osób to 4 osoby albo 5 w fazie końcowej . I taki będzie efekt planu zapowiedzi , czyli znowu mieszkańców okłamują . Także panie prezydencie czekamy najpierw na redukcje w spółkach miejskich jak i również wynagrodzeń prezesów jak i likwidacji jak pan zapowiedział ZOUM a dopiero Hutniczej , wtedy zapowiedzi pana będą wiarygodne .
Dodano: 22.01.2021 11:58    Przez: kora
Przecież Hutnicza to porażka, a nie szkoła. Nie rozumiem co tak dużo osób za nią tęskni, skoro ma żenujące wyniki. A kierunki też jakieś dziwne. "Technik usług fryzjerskich"? Poważnie? Moim zdaniem likwidacja tej szkoły to dobra rzecz, bo to było tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Zresztą mamy w mieście szkoły techniczne o znacznie wyższym standardzie jak choćby Górnicza czy Kopernik. Do Hutniczej przeważnie idą osoby które nie mają żadnych perspektyw i olewają szkołę. Dobrym przykładem jest tutaj to, jakie wyniki ta szkoła osiąga w maturach. Brawo, jednego roku zdała ją tam aż jedna osoba!
Dodano: 22.01.2021 12:23    Przez: CeJeKu
Statystyki? Nie statystyki tworzą fachowców i nie Tobie oceniać czy ta szkoła jest potrzebna czy nie. Umazajac wszystkie postępowania w policji miałbyś statystykę= 0. O to chodzi? Swoją drogą w latach 20 ponad połowa fryzjerów w NY to byli Włosi. Przypadek? Uważam że ten kierunek jest bardzo potrzebny. Czy szkoła Hutnicza jest potrzebna? Nie wiem. Teoretycznie Górnicza też nie jest potrzebna ponieważ kopalnie zamykają się. Jednak mają zdecydowanie bardziej potrzebne profile nauczania. Wszystko jednak weryfikuje życie.
Dodano: 22.01.2021 12:51    Przez: Saturn1985
Do: Saturn1985 Nie sądzę by ta szkoła tworzyła jakichkolwiek fachowców, wiele złego słyszałem o uczniach tej szkoły (może paru rzeczywiście wyjdzie na ludzi, ale standard tej szkoły i tak jest zbyt niski). Ale co do tego wszystkiego mają włoscy fryzjerzy w Nowym Jorku? Po za tym, bardziej tu chodzi o to, że czemu to jest kierunek techniczny? Zawodowy nie wystarczy? W sprawie Górniczej, to pan nie orientuje się chyba w sytuacji, ponieważ obecnie w ZSGE nie ma żadnych kierunków związanych przemysłem wydobywczym. Nazwa została dla tradycji i dlatego że jest rozpoznawalna. Hutnicza za to musiała zmienić nazwę z "Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych" na "Zespół Szkół Technicznych" ponieważ każdy utożsamiał "Hutniczą" z najgorszą szkołą w mieście. Zapewne zabieg był po to by uczniowie składający elektronicznie papiery do szkół nie zorientowali się że składają je między innymi do Hutniczej
Dodano: 22.01.2021 18:11    Przez: CeJeKu
Zakład Obsługi Urzędu Miejskiego do likwidacji ? Być może. Zwolni się portierów, sprzątaczki. Urzędasów jak zwykle przeniesie się na inne wydziały, bo jeszcze nigdy nie słyszałem aby gdzieś grupowo zwolniono urzędasów. Tam spokojna praca zapewniona do późnej starości. Mieszkańców Konina ubywa w zastraszającym tempie, ale urzędasy trwają w najlepsze, nawet zatrudnieni tam wiekowi emeryci.
Dodano: 22.01.2021 12:04    Przez: Matilan
Niektóre sprzątaczki mają kilka lat do emerytury.... ale kogo to obchodzi. Ważne, że tłuste misie z SLD i PO mają wypaśne posadki w spółkach miejskich.
Dodano: 22.01.2021 13:27    Przez: Tomaszek55
I za chwilę wprowadzi się zewnętrzną firmę sprzątającą znajomego i będzie drożej niż teraz 😄
Dodano: 22.01.2021 13:05    Przez: 🦍
Dokładnie tak, a która to będzie firma, to wszyscy wiedzą.
Dodano: 22.01.2021 13:26    Przez: Tomaszek55
Biurokraci w Urzędzie Miasta to twardy elektorat PO i tym ludziom Prezydent krzywdy nie zrobi, urząd można zlikwidować, ale swoich ludzi trzeba zagosPOdarować, czyli POupychać gdzie indziej na ciepłe POsadki.
Dodano: 22.01.2021 13:09    Przez: Człowiek
Mierny ale wierny, toć to POpieracze PO, pokażcie mi urzędnika w Koninie, który popiera PiS ?
Dodano: 22.01.2021 13:11    Przez: Człowiek
Tego typu zakłady to relikt PRL. Dobrze zarządzane miasta już dawno zlecają tego typu usługi na zewnątrz bo to dużo tańsze niż utrzymywanie kilkudziesięciu etatów i ich obsługi administracyjnej. Takie zakłady zlikwidowano w większości miast że 20 lat temu. W końcu jest prezydent w tym mieście co szanuje grosz publiczny i należy tu pogratulować. Brawo
Dodano: 22.01.2021 13:17    Przez: Jan Kowalski
Jakoś sobie nie żałuje....
Dodano: 22.01.2021 13:31    Przez: Tomaszek55
Jak zwykle ściema, urzędników przeniosą, zaoszczędza teoretyczne marne grosze na sprzątaczkach które pójdą na bruk, a firma sprzątająca "wygra" przetarg by później zażądać podwyżki za swoje "usługi" czyli wyjdzie drożej niż było, całe PO co za niedojdy
Dodano: 22.01.2021 13:43    Przez: Patron PO
Proponuje zmniejszenie pensji (pół miliona!!!!) "prezesa" MPEC PWIK ZDM PGKIM odchudzenie Rad Nadzorczych i zmniejszanie pensji , odchudzenie Wydziałów w UM, odchudzenie kierowników wicekierowników w UM, pieniądze są, tylko proszę "nie oszczędzać" na sprzątaczkach, co za syf POKO
Dodano: 22.01.2021 13:58    Przez: syndyk masy upałościowej
Władza w Koninie powinna najpierw od siebie zacząć szukać i pokaz że robią oszczędności dla własnej wiarygodności . To wszystko faktycznie będzie ściema żeby 67 osób poszło na bruk , Na finiszu okaże się że zmienią tylko nazwę a ludzie w innych działach będą pracować i nie dojdzie do żadnej redukcji .
Dodano: 22.01.2021 15:40    Przez: teodorczyk
"Oszczędności "??? To może niech włodarze z UM zrezygnują z pensji i zadowolą się kasą z udziału w radach nadzorczych innych miast, np. ŚWIEBODZIN i w innych!!! To wtedy pokażą, że trza zaciskać pasa i oszczędzać.
Dodano: 22.01.2021 15:56    Przez: Koniniak uważny
1 z 2
12>>