Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17115) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Konin. Młodzieżowi radni w obronie Zespołu Szkół Technicznych

Dodano: 23.01.2021 10:12
Źródło: LM.pl

Młodzieżowi radni Konina stają w obronie Zespołu Szkół Technicznych. Wystosowali w tej sprawie pismo do prezydenta miasta.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta zapaść ma decyzja dotycząca zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Technicznych. „Hutnicza“ ma zostać wchłonięta przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Na likwidację ZST nie godzą się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Do prezydenta wpłynęły już pisma Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego. Teraz do grona obrońców ZST dołącza Młodzieżowa Rada Miasta:

„My, jako reprezentanci szkół w mieście Koninie, zasiadający w Młodzieżowej Radzie Miasta Konina będącej organem konsultacyjnym i opiniodawczym dla Rady Miasta w tematach dotyczących młodzieży, wyrażamy sprzeciw podjętej decyzji oraz negatywnie oceniamy sprawę likwidacji Zespołu Szkół Technicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Koninie oraz solidaryzujemy się ze społecznością szkolną - w szczególności z Samorządem Uczniowskim ww. szkoły, który wystosował w tej sprawie petycję krytycznie odnosząc się do planowanej likwidacji placówki.

Rozumiemy ciężką sytuację budżetu Miasta Konina, lecz nie zgadzamy się na oszczędności na szczeblu edukacyjnym, ponieważ miasto to również młodzież, której musimy otwierać perspektywy do pozostania w naszym mieście, ponieważ jest ono na dobrej drodze rozwoju. Dlaczego więc likwidować coś co w przyszłości przyniesie zysk dla miasta? Likwidując placówkę, zlikwidują Państwo także jeden mandat Młodzieżowej Rady Miasta.

Sądzimy, że każdy, kto jest związany z nauczycielami, placówką szkolną i jej zasadami, odczuwa trudności w nauce tak naprawdę wszystkiego od nowa. Wiąże się to nie tylko z nowym środowiskiem, ale i spotkaniem nowej społeczności szkolnej. Dlatego popieramy zarówno Uczniów, Nauczycieli, jak i Rodziców wyrażających negatywną opinię, dotyczącą tego działania podjętego przez Miasto. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i ponowne przemyślenie podjętej decyzji“.

  • Konin. Młodzieżowi radni w obronie Zespołu Szkół Technicznych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pomyślcie dlaczego najprościej szukać oszczędności w szkołach ? Bo dzieci, rodzice tym bardziej nauczyciele nie mają nic do gadania ! Nauczyciele nie wyjdą na ulice i nie będą protestować- niestety to słaba grupa społeczna- nie mają argumentów. Taki policjant, lekarz, pielęgniarka maja takie argumenty. Teraz gdy urzędy pracują zdalnie po pandemii okaże się ,że połowa urzędników jest niepotrzebna bo wszystko zrobimy sami - zdalnie. ale czy ktoś zwolni tą połowę urzędników ?
Dodano: 23.01.2021 11:40    Przez: też Koninianin
Młodzież uciekajcie z tego PGR-u, to miasto to bankrut 200 milionów długów za PO, patrzą tylko co zlikwidować, rząd połączył gimnazja które ze szkołami podstawowymi tzn powinno to poprawić koszty oświaty, ale PO jak głównemu likwidatorowi miasta to za mało, zlikwidowali już MODN przygotowują kolejne likwidacje, jednak prezesi miejskich spółek zarabiają po pół miliona np. prezes MPEC spadochroniarz PO który powinien jako nauczyciel wstawić się za upadającą oświata, prezesi czy inni KOlesie mają się dobrze i będą ciągnąc dalej wielką kasę ....dobranoc KOnin
Dodano: 23.01.2021 13:29    Przez: syndyk masy upadłościowej
Samorządy zarządzane przez POlityków z PO szukają oszczędności i byłoby dobrze, gdyby tych oszczędności szukali wśród swoich KOlegów zasiadających na kierowniczych stanowiskach, którzy doją kasę miejską.
Dodano: 23.01.2021 16:27    Przez: Człowiek
Mimo wszystko, nie miałabym odwagi nazwać kogoś debilem. Życie samo ich zweryfikuje. 260 osób w szkole, przyjmując, że ok 200 wyjdzie z zawodem, może 100 znajdzie pracę, no rzeczywiście nie warto. Lepiej dać tym na stanowiskach. Maturę zdała tylko jedna osoba. Zdawało 8? To szkoła techniczna i branżowa. Tutaj zdaje się egzaminy zawodowe i kończy szkołę z zawodem. Dla kogoś to TYLKO, dla innych to AŻ. Dzięki temu możesz udać się do ślusarza, stolarza, mechanika czy do dobrej fryzjerki. Uczniowie technikum, oczywiście nie wszyscy, przystępują do matury, żeby spróbować, to nie jest ich być, albo nie być, jak w liceach. Nikt im nie zabrania podchodzić do egzaminu.....jak w innych szkołach....jeśli jesteś słaby/słaba nie przystępujesz do matury masz dopuszczający i wypad, przystępujesz...a raczej chcesz przystąpić...to masz niedostateczny i tak nie przystąpisz....nie będziesz psuł nam statystyk:) tak jest w WIELU szkołach z tymi wspaniałymi statystykami.
Dodano: 23.01.2021 17:41    Przez: Katarzyna W
Kwiecie polskiej młodzieży, przed "że" stawiamy przecinek. Żal ludzi, którzy swoich kolegów z klasy nazywają debilami. Jeśli jesteśmy już przy uczniach/absolwentach tej szkoły....to aż się prosi, żeby przypomnieć, że jej absolwentem jest Prezydent Konina:) Pamiętaj karma wraca, a troszkę kultury osobistej nikomu nie zaszkodziło. A.....i jeszcze jedno, oświata nie jest od przynoszenia zysku miastu. Ale cóż może wiedzieć Koninianin, który "różne rzeczy słyszy" i na podstawie tego wypowiada się w mediach.
Dodano: 23.01.2021 15:15    Przez: Katarzyna W

KOMENTARZE

Obrony najgorszej konińskiej szkoły ciąg dalszy. Pytanie brzmi, po co? Wątpię by to dało jakiekolwiek zyski miastu. Apropo młodzieży, ja do niej należę i dosłownie każda osoba którą znam twierdzi że ta szkoła jest okropna i wszyscy się wprost z niej śmieją. A uczniów tejże szkoły "kwiatem polskiej młodzieży" raczej nie można nazwać, z własnego doświadczenia powiem że szli do niej najwięksi debile z klasy. I też różne rzeczy słyszałem o jej uczniach. To jakaś paranoja, mamy przecież wiele innych znacznie lepszych szkół technicznych, w których miejsca raczej nie zabraknie
Dodano: 23.01.2021 11:31    Przez: Koninianin
Kwiecie polskiej młodzieży, przed "że" stawiamy przecinek. Żal ludzi, którzy swoich kolegów z klasy nazywają debilami. Jeśli jesteśmy już przy uczniach/absolwentach tej szkoły....to aż się prosi, żeby przypomnieć, że jej absolwentem jest Prezydent Konina:) Pamiętaj karma wraca, a troszkę kultury osobistej nikomu nie zaszkodziło. A.....i jeszcze jedno, oświata nie jest od przynoszenia zysku miastu. Ale cóż może wiedzieć Koninianin, który "różne rzeczy słyszy" i na podstawie tego wypowiada się w mediach.
Dodano: 23.01.2021 15:15    Przez: Katarzyna W
Ah, nie ma to jak czepiać się interpunkcji. Jeśli już mamy sprowadzać tę dyskusję do wytykania błędów w pisowni, to po wielokropku stawiamy spację. Kto powiedział że to byli moi koledzy? Ja piszę na przykładzie największych klasowych głąbów, olewających szkołę, z którymi się nie zadawałem, bo całym ich życiem były i są używki. O jednym z nich już słyszałem że po ukończeniu 18 lat chce zakończyć naukę, nie kończąc przy tym szkoły. A co do sprawy ma prezydent? Nie wątpię że szkoła była kiedyś znacznie lepsza, lecz w chwili obecnej reprezentuje żenujący poziom (Aż musieli zmienić nazwę, bo "Hutnicza" zbyt źle się kojarzyła). Ja tu nad nikim się nie wywyższam, lecz stwierdzam fakt. Z pewnością chodzą tam też porządni ludzie, ale to są raczej wyjątki. Co do "zysków", to nie warto wydawać pieniędzy na osoby mające gdzieś naukę. To tak jakby płacić pracownikowi który nie pracuje. Warto dodać, że jednego roku w tej szkole maturę zdała tylko jedna osoba.
Dodano: 23.01.2021 17:23    Przez: Koninianin
Mimo wszystko, nie miałabym odwagi nazwać kogoś debilem. Życie samo ich zweryfikuje. 260 osób w szkole, przyjmując, że ok 200 wyjdzie z zawodem, może 100 znajdzie pracę, no rzeczywiście nie warto. Lepiej dać tym na stanowiskach. Maturę zdała tylko jedna osoba. Zdawało 8? To szkoła techniczna i branżowa. Tutaj zdaje się egzaminy zawodowe i kończy szkołę z zawodem. Dla kogoś to TYLKO, dla innych to AŻ. Dzięki temu możesz udać się do ślusarza, stolarza, mechanika czy do dobrej fryzjerki. Uczniowie technikum, oczywiście nie wszyscy, przystępują do matury, żeby spróbować, to nie jest ich być, albo nie być, jak w liceach. Nikt im nie zabrania podchodzić do egzaminu.....jak w innych szkołach....jeśli jesteś słaby/słaba nie przystępujesz do matury masz dopuszczający i wypad, przystępujesz...a raczej chcesz przystąpić...to masz niedostateczny i tak nie przystąpisz....nie będziesz psuł nam statystyk:) tak jest w WIELU szkołach z tymi wspaniałymi statystykami.
Dodano: 23.01.2021 17:41    Przez: Katarzyna W
I oczywiście zaraz padnie argument, że są inne szkoły kształcące w tych zawodach. A może dzieci/młodzież nie chce/boi się uczyć w 1000 osobowej szkole. Może ogromny moloch ich przeraża. Jeśli ktoś nie chce skończyć szkoły to jej nie skończy. Czy w CKU czy w ZST. Inna kwestia, pomyślał ktoś o pracujących tam ludziach? Jeśli budynek zostaje...to gdzie oszczędności? Połowa jak nie więcej kadry nie znajdzie pracy. Co z administracją? Tak wygląda oszczędność. Można szydzić ze szkoły, ale SZKOŁĘ tworzą LUDZIE! A uczniowie z tego co widać chcą pracować z TYMI LUDŹMI, gdyby chcieli wybrać CKU to by wybrali.
Dodano: 23.01.2021 17:47    Przez: Katarzyna W
Nazwa "huta" funkcjonuje nadal wśród młodzieży i nikt się tego nie wstydzi. Skąd informacje, że zmiana nazwy, to "zabieg", żeby się szkoła źle nie kojarzyła? Bzdura. Huta też niestety szuka oszczędności. I znowu kosztem ludzi. Nie opłaciło się "brać praktykantów". Dlaczego szkoła ma mieć w nazwie hutę, skoro nie ma z nią już wspólnego? Proste, nie trzeba się doszukiwać innych ideologii.
Dodano: 23.01.2021 17:54    Przez: Katarzyna W
Niestety młodzi nie maja pojęcia jak to wszystko funkcjonuje...Szkoły gdzie jest mało uczniów i trzeba dokładać do nich, bo Państwo (pis) za dużo nie daje- trzeba niestety likwidować lub łączyć z innymi. Widać to zwłaszcza w wiejskich szkołach , których teraz dużo będzie zamykanych. Zwłaszcza teraz gdzie jest niż demograficzny i dzieciaków w szkołach będzie coraz mniej. Powinni tez zastanowić się i połączyć z innymi szkołami np. SP6, SP4, SP8, SP1 nie mówiąc o SP10 i SP11. To samo w średnich.
Dodano: 23.01.2021 11:35    Przez: Ada Luks
Rząd połączył gimnazja z podstawówkami ograniczając koszty funkcjonowania oświaty, więc co ty tu PsiOczysz na rząd za długi PO w mieście
Dodano: 23.01.2021 13:57    Przez: burzuazja PO
Pomyślcie dlaczego najprościej szukać oszczędności w szkołach ? Bo dzieci, rodzice tym bardziej nauczyciele nie mają nic do gadania ! Nauczyciele nie wyjdą na ulice i nie będą protestować- niestety to słaba grupa społeczna- nie mają argumentów. Taki policjant, lekarz, pielęgniarka maja takie argumenty. Teraz gdy urzędy pracują zdalnie po pandemii okaże się ,że połowa urzędników jest niepotrzebna bo wszystko zrobimy sami - zdalnie. ale czy ktoś zwolni tą połowę urzędników ?
Dodano: 23.01.2021 11:40    Przez: też Koninianin
Młodzież uciekajcie z tego PGR-u, to miasto to bankrut 200 milionów długów za PO, patrzą tylko co zlikwidować, rząd połączył gimnazja które ze szkołami podstawowymi tzn powinno to poprawić koszty oświaty, ale PO jak głównemu likwidatorowi miasta to za mało, zlikwidowali już MODN przygotowują kolejne likwidacje, jednak prezesi miejskich spółek zarabiają po pół miliona np. prezes MPEC spadochroniarz PO który powinien jako nauczyciel wstawić się za upadającą oświata, prezesi czy inni KOlesie mają się dobrze i będą ciągnąc dalej wielką kasę ....dobranoc KOnin
Dodano: 23.01.2021 13:29    Przez: syndyk masy upadłościowej
Młodzież uciekajcie z tego miasta jeśli nie chcecie żeby Wy i wasze dzieci i wnuki płaciły za długi PO , POdatki coraz większe , koszty życia coraz droższe, ktoś te długi musi oddać, więc uciekajcie póki możecie żeby za ten syf PO nie płacić
Dodano: 23.01.2021 13:31    Przez: obywatel
Rząd połączył gimnazja ze szkołami podstawowymi ograniczając koszty funkcjonowania oświaty, ale żeby utrzymać przywileje KOlesi z PO w spółkach miejskich i UM trzeba ciąć, chciwość i zachłanność na kasę rośnie, nabrać ile się da, a przy wyborach powiemy że to przez PIS
Dodano: 23.01.2021 13:48    Przez: KOntra
Radzę iść do okulisty.
Dodano: 23.01.2021 15:44    Przez: Alfred Michalczyk
dziękujemy pisowi za reformę edukacji...
Dodano: 23.01.2021 15:35    Przez: Miki
Połączenie szkół wprowadziło oszczędności, wcześniej samorząd utrzymywał dwa budynki, przeniesienie gimnazjum do podstawówki wprowadziło oszczędności nie tylko w utrzymaniu budynków i infrastruktury, ale też samorząd już pociął etaty administracyjno obsługowe, no cóż sPOro długów przez tyle rządów PO w mieście, więc trzeba pociąć więcej, żeby na subwencji zarabiać a nie dokładać, zadanie oświatowe jest zadaniem własnym gminy, która zabiera ludziom POdatki z KOnina, żeby realizować zadania własne... ale PO narobiło długów więc trzeba jeszcze ciąć , żeby KOlesiom żyło się lepiej
Dodano: 23.01.2021 16:50    Przez: PrawO i Spier..
Zastanawiam się czy ci młodzi radni już grają w lotto, czy dopiero planują
Dodano: 23.01.2021 15:38    Przez: Alfred Michalczyk
Fajnie być czegoś członkiem ale za nic nie odpowiadać. Mam nadzieje, że zanim ci młodzi ludzie zechcą być radnymi na 100 procent podkształcą się z ekonomii lub przynajmniej z przysłów. Cytuję : ''Z pustego, to nawet Salomon nie naleje""
Dodano: 23.01.2021 15:42    Przez: Alfred Michalczyk
PO za wszystko obwinia PiS, nie bez powodu nazwali się totalną oPOzycją, a to właśnie PiS stara się uporządkować bałagan POzostawiony przez KOalicję PO-PSL, w oświacie również.
Dodano: 23.01.2021 16:16    Przez: Człowiek
Jeśli chce Pan sprowadzić edukację do umiejętności czytania i liczenia, to proszę pisać dalej te głupoty. Dziś odstajemy w Europie ale Pan zapewne woli porównywać się do Turcji lub Ukrainy. Oprzytomniej człowieku. Mieszkam na Zatorzu .W szkole nr 12 PiS odniósł sukces przywracając dwuzmianowość i zagęszczenie klas do poziomu z lat 80-tych.
Dodano: 23.01.2021 17:08    Przez: Alfred Michalczyk
1 z 2
12>>