Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18079) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Półfinał Pucharu Polski. II-ligowcy za silni dla W ... (0)Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (5)

Miasto chce wyremontować wiadukt w ciągu ul. Przemysłowej

Dodano: 25.01.2021 16:40
Źródło: LM.pl

Ok. 3,6 mln zł kosztować ma remont wiaduktu w ciągu ul. Przemysłowej, do którego przymierzają się władze Konina. Połowę ze środków miałby dać w subwencji rząd.

Plany miasta dotyczą wiaduktu w ciągu ul. Przemysłowej, nad torami kolejowymi, przy targowisku miejskim. Remont miałby obejmować wzmocnienie konstrukcji oraz zwiększenie nośności obiektu. Miasto chce przeprowadzić prace jak najszybciej, dysponuje bowiem dokumentacją projektową, która dezaktualizuje się w tym roku.

Całość remontu miałaby kosztować ok. 3,6 mln zł. Połowę środków władze miasta chcą pozyskać w ramach rządowej subwencji. Druga połowa, czyli 1,8 mln zł, miałaby pochodzić ze środków budżetu miasta. Władze Konina mają czas do lutego na złożenie odpowiedniego wniosku do ministerstwa.

Radni podczas posiedzenia Komisji Finansów i Infrastruktury pozytywnie zaopiniowali zmiany w budżecie, które zabezpieczają kwotę 1,8 mln zł na remont wiaduktu. Ostateczną decyzję podejmą radni podczas sesji Rady Miasta w środę.

fot. Google Maps

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wiadukt,   ul. Przemysłowa,   remont,   Rada Miasta Konina



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

oby nie było jak z naszym mostem...
Dodano: 25.01.2021 17:22    Przez: Miki
Ciekawe czy pomyślano o poszerzeniu wiaduktu o drugi pas ?
Dodano: 25.01.2021 20:00    Przez: On
Czy w ogłoszonym przetargu na remont wiaduktu zwycięży firma z Włocławka, która buduje ul. Kleczewską ? To byłby strzał w dziesiątkę, jako że firma tania i solidna ?
Dodano: 25.01.2021 18:51    Przez: Człowiek
Pomysł poszerzenia dobry od ronda dwa pasy nagle zwężenie na moście i znów dwa pasy. Jeden pas w ogóle tu nie pasuje
Dodano: 25.01.2021 22:47    Przez: Tom Hanks
A nie mogli tego zrobić na koszt PKP z 4 pasami ruchu, jak lekką ręką załatwili mieszkańców zamykając 2 przejazdy w Konie na Koljowa/Torowa i Okólna? Teraz to pomyślcie o zrobieniu wiaduktu albo tunelu pod Okólną a nie remonty, remonty...podajcie się lepiej do dymisji i rozliczcie tych, którzy się na to zgodzili wcześniej. Za działanie na szkodę mieszkańców powinno im się zabrać majątek i do więzienia. A nie na łapówki liczyć.
Dodano: 25.01.2021 21:05    Przez: Ba Ko

KOMENTARZE

Jeśli miasto chce remontować wiadukt to niech remontuje . I niech w końcu pokażą siłę w Koninie a nie tylko gdybanie ..... bo my możemy ale nie możemy ... co to za włodarze w mieście Konin , masakra . Jeśli mamy mieć takich włodarzy to lepiej ich wymienić przy najbliższych wyborach .
Dodano: 25.01.2021 17:09    Przez: słoń
oby nie było jak z naszym mostem...
Dodano: 25.01.2021 17:22    Przez: Miki
A co z amfiteatrem? Czy za kadencji obecnego prezydenta jest to realne ? Sądzę , że nie jest to realne patrząc jaką politykę prowadzi obecny prezydent . Tylko szuka pieniędzy w portfelach mieszkańców i cały czas mamy podwyżki podatków. Wizerunek władz wyglada bardzo słabo tzn , że dla miasta Konin nic nie robią i mieszkańców ale sobie pensje w spółkach miejskich i premie kwartalne czy też roczne nie zmniejszą . Oszczędności w mieście to trzeba szukać w UM przede wszystkim . Aż tak słabej władzy miasto Konin jeszcze nie miało w historii , gdzie czuć z dala cwaniactwo , żadnej klasy , żadnego wsparcia dla mieszkańców
Dodano: 25.01.2021 17:28    Przez: robaczek
A na ch.... nam amfiteatr?! Zburzyć to co jest i nowa galerię wybudować !
Dodano: 25.01.2021 17:42    Przez: Bąk
Tamtendy nie ma tranzytu samochodowego, miasto nic nie zrobi
Dodano: 25.01.2021 19:45    Przez: Vosiedle
Czy w ogłoszonym przetargu na remont wiaduktu zwycięży firma z Włocławka, która buduje ul. Kleczewską ? To byłby strzał w dziesiątkę, jako że firma tania i solidna ?
Dodano: 25.01.2021 18:51    Przez: Człowiek
..ciszej, byłoby tanio.....
Dodano: 25.01.2021 19:43    Przez: Wieśniak
Tym wiaduktem codziennie przejeżdzają tysiące ciężarowych samochodów i wjeżdzają w miasto powodując hałas i zanieczyszczenie spalinami.
Dodano: 25.01.2021 18:55    Przez: Człowiek
...a co wali się wiadukt???
Dodano: 25.01.2021 19:42    Przez: Wieśniak
Ciekawe czy pomyślano o poszerzeniu wiaduktu o drugi pas ?
Dodano: 25.01.2021 20:00    Przez: On
Pomysł poszerzenia dobry od ronda dwa pasy nagle zwężenie na moście i znów dwa pasy. Jeden pas w ogóle tu nie pasuje
Dodano: 25.01.2021 22:47    Przez: Tom Hanks
A nie mogli tego zrobić na koszt PKP z 4 pasami ruchu, jak lekką ręką załatwili mieszkańców zamykając 2 przejazdy w Konie na Koljowa/Torowa i Okólna? Teraz to pomyślcie o zrobieniu wiaduktu albo tunelu pod Okólną a nie remonty, remonty...podajcie się lepiej do dymisji i rozliczcie tych, którzy się na to zgodzili wcześniej. Za działanie na szkodę mieszkańców powinno im się zabrać majątek i do więzienia. A nie na łapówki liczyć.
Dodano: 25.01.2021 21:05    Przez: Ba Ko
W Koninie pod ul. Przemysłową (pomiędzy Marantowem i Malińcem) znajduje się wiadukt, o którym włodarze tego miasta pewnie nie wiedzą. Stoi sobie bidula ponad 60 lat i nikt nie badał jego stanu technicznego. Ciekawostką jest to, że wlot do wiadukt od strony wschodniej jest zasypany, a od strony zachodniej jest zalany wodą. Ciekawe, kiedy on się zawali? Ja uważam, że stanie się to niebawem...