Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNasze Sprawy. Oświata do poprawki. Czas na trudne decyzje?

Nasze Sprawy. Oświata do poprawki. Czas na trudne decyzje?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nasze Sprawy. Oświata do poprawki. Czas na trudne decyzje?

Konińska oświata byłaby w innym miejscu, gdyby 9 lat temu nie zabrakło odwagi do reorganizacji szkół. Teraz przyszedł czas na trudne decyzje, o których rozmawialiśmy w dzisiejszym odcinku programu „Nasze Sprawy“.

W 2012 roku planowano likwidację niektórych placówek, na rzecz zespołów szkół. Miało to przynieść ok. 2 mln zł oszczędności dla miasta. Wtedy ówczesny prezydent – Józef Nowicki, z pomysłu się wycofał. A przez te lata liczba etatów pedagogicznych wzrosła o ponad 45, liczba uczniów zmniejszyła o ponad 1,5 tysiąca, a wydatki na oświatę zwiększyły się z niespełna 169 mln zł do 217 mln zł. Subwencja natomiast w stosunków do wydatków zmniejszyła się z 65,13% do 57,20%.

Szukając oszczędności w oświacie, prezydent proponuje istotne zmiany. Pierwszą z nich jest zamiar likwidacji Zespołu Szkół Technicznych i włączenia do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Jutro w tej sprawie decyzje podejmą radni, a najprawdopodobniej w lutym zdecydują o połączeniu w zespoły dziewięciu przedszkoli. Na te tematy rozmawialiśmy w dzisiejszym programie z wiceprezydentem Witoldem Nowakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Konina – Zenonem Chojnackim.

Tutaj powinna wyświetlić się sonda
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole