Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18113) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
13 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (8)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Kolscy policjanci zatrzymali za włamania i kradzieże 9 młodych ludzi

Dodano: 28.01.2021 11:30

Kolscy kryminalni zatrzymali 9 osób, którym przedstawiono zarzuty dotyczące kradzieży.

Sprawcy przestępstw kradli w marketach, włamywali się do domów, sklepów i innych miejsc, z których można było zabrać drogi sprzęt. Dwaj z nich odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, gdyż to zaledwie 14 i 15 - latkowie.

W ostatnich dniach kryminalni zatrzymali aż 9 osób, które dokonali włamań bądź też próbowali dokonać włamań. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek, 22 stycznia w godzinach wieczornych. Dyżurny kolskiej jednostki otrzymał informację o próbie kradzieży. Zgłaszający przekazał, że na jego posesji w pomieszczeniu gospodarczym jest mężczyzna, który najprawdopodobniej próbuje go okraść. Zaledwie po kilku minutach na miejscu byli już kryminalni, którzy akurat patrolowali pobliski rejon. Sprawca został zatrzymany, zanim zdążył wynieść jakikolwiek sprzęt.

Następnego dnia, we wczesnym godzinach porannych policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Niestety tym razem informacja dotarła zbyt późno, by schwytać sprawcę na gorącym uczynku. Właścicielka jednego z kolskich sklepów spożywczych poinformowała, że w nocy ktoś włamał się do jej sklepu. Okazało się, że złodziej wybił szybę i wyniósł ze sklepu różnego rodzaju alkohol.

Jeszcze tego samego dnia, mundurowi z Koła zatrzymali trzy osoby, które włamały się do tego sklepu. Byli to 19-letni mieszkaniec Koła oraz jego dwaj nieletni koledzy. W toku kolejnych prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne “wybryki”, które ci młodzi ludzie mieli na koncie. Okazało się, że od października zeszłego roku kradli w lokalnych sklepach alkohol oraz inne przedmioty, które można było w łatwy sposób sprzedać.

W toku analizowania zaistniałych zdarzeń oraz ustalania ich okoliczności, policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby, które również dokonywały kradzieży z wcześniej zatrzymanymi osobami. Ostatni dwaj zatrzymani wpadli podczas włamania się do jednego z niezamieszkałych domów na terenie Kościelca. Próbowali wynieść z niego bojler, ale na szczęście w porę policjanci przyjechali i udaremniali próbę kradzieży.

Wszystkim zatrzymanym policjanci przedstawili zarzuty. Grożą im kary kilkuletniego pozbawienia wolności.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   zatrzymani za kradzieże,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.