Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNowa siedziba policji w Kole? Starania trwają od kilku lat

Nowa siedziba policji w Kole? Starania trwają od kilku lat

Dodano:
Nowa siedziba policji w Kole? Starania trwają od kilku lat
Koło

Burmistrz Koła, Krzysztof Witkowski oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu, mł. insp. Violetta Mójta, podpisali akt notarialny o przekazaniu, w formie darowizny, działki na budowę nowej siedziby komendy powiatowej.

Obecna siedziba kolskiej policji, zlokalizowana przy ul. Sienkiewicza, nie spełnia już swojej roli ze względu na ograniczone możliwości rozbudowy oraz przestarzałą infrastrukturę. Nowy budynek, który powstanie przy ul. Cegielnianej w granicach Koła, obejmować będzie teren o powierzchni niemal 1,2 hektara. Działka ta, wyceniana na 1 390 000,00 złotych, zostanie przekształcona w nowoczesne i funkcjonalne centrum operacyjne dla lokalnej policji.

Znaczna poprawa warunków pracy policjantów, lepsza obsługa mieszkańców oraz wzrost efektywności działań na rzecz bezpieczeństwa – to główne cele, które przyświecają temu projektowi, który jest efektem wieloletnich starań i współpracy miasta oraz policji. Przekazanie działki pod budowę nowej komendy to dopiero początek długofalowych działań. Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Kole ma być gotowa do użytku w najbliższych latach. 

Fot. Przykładowa wizualizacja budynku

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole