Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17585) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Ślesin. Radni zdecydowali o zamiarze likwidacji SP w Piotrkowicach

Dodano: 29.01.2021 16:11
Źródło: LM.pl

Ślesińscy radni za likwidacją Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. - Dla nas liczy się dobro dzieci i ich przyszłość – powiedział Paweł Bielicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Ślesinie.

O zamiarze likwidacji dwóch szkół podstawowych w gminie Ślesin, mieszkańcy Piotrkowic i Ostrowąża dowiedzieli się niedawno. W obu miejscowościach protestowano. Budynki zostały obwieszone transparentami, a zainteresowani mieszkańcy żądali wyjaśnień od władz. Najpierw w Piotrkowicach odbyło się spotkanie z burmistrzem, a tydzień później również z radnymi. Rajcy wspólnie z włodarzem gminy pojawili się też w Ostrowążu.

Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej w Ślesinie, uchwała o zamiarze likwidacji dotyczyła tylko jednej szkoły, w Piotrkowicach.

- Jako komisja oświaty, wiele razy sprawdzaliśmy stan szkoły i monitorowaliśmy stan uczniów. Obecnie jest 68 uczniów, z czego 53 osoby w klasach I – VIII i 15 osób w przedszkolu, w czterech rocznikach. W 2024 roku będzie 31 uczniów, dlatego zasadne jest aby była decyzja o zamknięciu. Drodzy rodzice, patrząc na to wszystko chcemy, aby wasze dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki w szkołach w Ślesinie, Licheniu, czy Wąsoszach. Jak wiecie, przez gminę będzie zapewniony dojazd, bez względu na to, do której szkoły dziecko pójdzie. Proszę zrozumieć, że taka decyzja będzie najlepsza dla was i waszych dzieci – mówił radny Radosław Walczak.

Radny Mariusz Mądry, bez dłuższego wywodu w tej sprawie, poprosił o niezamykanie szkoły. Natomiast Andrzej Dąbek, który bronił Szkoły Podstawowej w Ostrowążu, poparł uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach.

- Uważam, że w tej odległości od miasta i dużych, dobrych szkół, ta szkoła nie ma racji bytu. Może przetrwa kilka lat, ale w perspektywie 10 lat, nie przetrwa. Będę za tym, żeby zamknąć tę szkołę – powiedział radny Dąbek. - Poza tym pojawiła się szansa zrobienia tam ośrodka pomocy dla osób starszych. To wielka szansa dla Piotrkowic. Trzeba skorzystać z dotacji przeznaczonych na takie ośrodki opieki – dodał.

Ostatecznie, 14 głosami „za“, przy jednym głosie przeciwnym, przyjęto uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. Teraz swoje stanowisko w tej sprawie wydać musi Kuratorium Oświaty.

Co do szkoły w Ostrowążu, póki co radni zdecydowali jedynie o przeznaczeniu 40 tys. zł na wykonanie dokumentacji dotyczącej jej przebudowy.

- Po ostatnim spotkaniu w Kuratorium Oświaty padła propozycja wystąpienia do samorządu gminy Wilczyn i jest też zainteresowana osoba z zewnątrz, która chciałaby tę inwestycję (przebudowy budynku szkoły – od red.) wesprzeć. Szacunkowy kosztorys przebudowy i nadbudowy obiektu szkoły to 1 mln 452 tys. zł. Nie mamy jeszcze dokumentacji, ale zakres prac jest dość szeroki – mówił Mariusz Zaborowski. - Nie zmieniam zdania co do przyszłości tej szkoły. Nadal jest tendencja spadkowa i może się tak zadziać, że uczniów nie będzie. Nie zwalnia nas to natomiast z kosztów wymiany więźby dachowej i remontu. Radni zdecydowali, że przeznaczamy 40 tys. zł na wykonanie dokumentacji, a co będzie dalej to czas pokaże – dodał.

  • Ślesin. Radni zdecydowali o zamiarze likwidacji SP w Piotrkowicach

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dzieci coraz mniej się rodzi, bo i kto miałby je rodzić, kiedy młodzi wyjechali za pracą na Zachód, tak rządził Donald Tusk, a więc szkoły trzeba likwidować.
Dodano: 29.01.2021 18:29    Przez: Człowiek
Jak to mniej ? Przeciez od kilku lat jest program 500 plus, na to, zeby rodziło się więcej dzieci.... Znowu coś pisowi nie pykło ?Widocznie ,ci co wyjechali nie tacy głupi ,zeby wracać . skoro widzą takich ,,mundrych,, jak ty .
Dodano: 29.01.2021 22:57    Przez: piotr antas
Antoch, babcie nie będą rodzić, no chyba że twoja matka.
Dodano: 30.01.2021 11:24    Przez: Człowiek
avatar Do @ piotr antas: - Masz dzieci? Czy owe 500 starczy miesięcznie na żywność, ubrania, buty, wyprawkę szkolną, leki gdy zachoruje itp. - na to jedno dziecko? Nie wspominając, iż mając dziecko wzrastają ci inne rachunki, np: za wodę, gaz, prąd itp. Zatem jak widzisz, trzeba by dołożyć do wychowania dziecka z wynagrodzenia, a pracę jest coraz to trudniej znaleźć i ją utrzymać. A rynek pracy ubożeje z roku na rok. Więc nie pisz p***rół, iż program 500 plus, na to, żeby rodziło się więcej dzieci.... bo to mrzonka. Owszem owe 500 , jest wsparciem dla tych co już mają dzieci, ale to o wiele za mało by spowodowało stabilizację społeczną osób młodych, by Ci raczyli zwiększyć prokreację.
Dodano: 30.01.2021 22:40    Przez: Pulsar71
avatar Słuszna racja! Od 1990 roku, po upadku PRL, gdy zaczęto powoli likwidować państwowe zakłady pracy i o pracę było coraz trudniej, wyraźnie zmniejszył się z tego powodu przyrost naturalny, bo młodzi nie czują stabilności warunków życia. Natomiast, gdy o pracę było łatwiej za PRL i wynagrodzenie było na czas, a przedszkola i szkoły powstawały jak grzyby po deszczu, to przyrost naturalny wzrastał, bo młody człowiek nie obawiał się, że jutro zostanie z niczym, jak to ma miejsce dziś.
Dodano: 30.01.2021 23:31    Przez: Pulsar71
avatar Ale te pięćsetki bolą tych polskich biznesmenów. Do tej pory to biznesmen wyciągał kasę od Uni na projekty, a chołocie dał to co uważał za stosowne. Nikt nawet nie zmuszał do rejestracji swoich pracowników i umów o pracę.!!!!! Dziś oprócz umów o pracę, chołota dostaje 500 na każde dziecko To karygodne. Kaczor powinien " wisieć"....
Dodano: 31.01.2021 04:24    Przez: Stary Ch...j

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.