Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15323) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

KBO. Krótsze głosowanie on-line, promocję przejmie magistrat

Dodano: 31.01.2021 11:39
Źródło: LM.pl

Kilka zmian do regulaminu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzili radni podczas ostatniej sesji. Zniesiony został obowiązek organizacji stacjonarnych punktów głosowań, a głosowanie elektroniczne skrócono do dwóch tygodni.

Pakiet poprawek do regulaminu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzili podczas ostatniej sesji konińscy radni. - To są zmiany techniczne - tłumaczył potrzebę poprawek Bartosz Jędrzejczak z Centrum Organizacji Pozarządowych.

Dwie zmiany dotyczą procedury głosowania. Do regulaminu wprowadzono zapis, który umożliwia, a nie nakazuje organizację stacjonarnych punktów głosowań. Jak wyjaśniał Bartosz Jędrzejczak jest to podyktowane zagrożeniem epidemicznym. Jeżeli pandemia koronawirusa do jesieni nie ustanie, możliwe jest zorganizowanie głosowania jedynie w formie elektronicznej.

Ta forma została zaś skrócona. Do tej pory przez internet mieszkańcy mogli głosować przez trzy tygodnie września. Teraz on-line można będzie decydować o wnioskach, które mają być zrealizowane jedynie przez dwa tygodnie. - Zauważyliśmy, że początek roku szkolnego może nie być najlepszym czasem, by prosić mieszkańców o zaangażowanie w głosowanie - mówił Bartosz Jędrzejczak.

Ponadto zmniejszony został o trzy osoby zespół koordynująco-monitorujący. Zlikwidowana zostanie strona pomysl.konin.pl, a za promocję KBO odpowiedzialny będą pracownicy Urzędu Miejskiego w Koninie, a nie jak do tej pory - podmiot zewnętrzny.

Wnioski do przyszłorocznego KBO składać będzie można od 1 marca. Kwota, jaka będzie w gestii mieszkańców będzie znana, gdy rozliczony zostanie budżet miasta za 2020 rok.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KBO,   Koniński Budżet Obywatelski,   głosowanie,   promocja,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.