Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17849) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Nasze Sprawy. Co dalej ze szczepieniami przeciw COVID-19?

Dodano: 2.02.2021 22:31
Źródło: LM.pl

Ponad 1600 osób z personelu medycznego, czeka jeszcze na szczepienia przeciw COVID-19 w konińskim szpitalu. Na temat Narodowego Programu Szczepień, rozmawialiśmy w dzisiejszym odcinku programu „Nasze Sprawy“.

Minął miesiąc od rozpoczęcia w Polsce szczepień przeciwko koronawirusowi i pojawiły się problemy z dostawami. Przez brak szczepionek, w Koninie nie udało się wyszczepić do tej pory całej grupy „0“, a chętnych zgłosiło się 2700 osób. W tym czasie ruszyły szczepienia seniorów, które też ze względu na brak dostawy szczepionek, musiały zostać czasowo wstrzymane. O tym jak przebiegają szczepienia, z czym są największe problemy i jak w chaosie informacyjnym mają odnaleźć się pacjenci, rozmawialiśmy z Bożeną Janicką – prezesem Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia i Jolantą Karolewską – koordynatorką szczepień w konińskim szpitalu.

Na tę chwilę w Koninie zaczepiono 2193 osoby, a drugą dawkę otrzymało 505 osób. W powiecie konińskim wykonano 886 szczepień, a drugiej dawki nie dostał nikt. Natomiast w ościennych powiatach sytuacja wygląda następująco: powiat turecki – 1653 szczepienia i 258 szczepień drugą dawką, powiat kolski – 1324 szczepienia i 114 szczepień drugą dawką, powiat słupecki – 3197 szczepienia i 973 szczepień drugą dawką.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tzw. "pandemią" rozwalono całą, i tak słabą, służbę zdrowia. Dzisiaj leczenie wygląda, jak telefon do wróżki na infolinię. To jest coś nieprawdopodobnego, że lekarze pozamykali się i boją się pacjentów. Wyobrażam sobie, a może nie jestem w stanie, co by się działo, jakby była prawdziwa epidemia, choćby eboli lub coś podobnego. Ministerstwo Jednej Choroby nie dopuszcza myśli, że ludzie mają zawały, udary, bolą ich kręgosłupy, mają inne choroby. To jest ludobójstwo.
Dodano: 3.02.2021 10:23    Przez: Tomaszek55
Po pierwsze, od kiedy szczepi się ludzi starych, schorowanych, słabych ? Oni najbardziej, ze względu na choroby i wiek, narażeni są na powikłania i śmierć. Na dodatek szczepi się ich niesprawdzoną berbeluchą. No cóż, Big Farma musi zarobić swoje, coś skapnie dla zamawiających, a kto by się pytał motłochu o zdanie.
Dodano: 3.02.2021 10:18    Przez: Tomaszek55
W Polsce na razie panuje dobrowolność szczepień i dobrze, chcesz się szczepić, to się szczep, ja nie chcę i się nie szczepię i tak powinno pozostać.
Dodano: 3.02.2021 08:26    Przez: Człowiek
avatar wielki chaos ....
Dodano: 3.02.2021 05:56    Przez: zx
avatar "Pfizer" podliczył, ile zarobi na szczepionkach! Wielka fortuna!
Dodano: 3.02.2021 09:18    Przez: bąbel cyrkowiec

KOMENTARZE

Jestem ciekawy jak porozumiewa się "człowiek" z Bogiem. Chciałbym też pogadać i zapytać o to i owo. "Człowiekowi" życzę twórczej rozmowy i zapewnień o zdrowiu bez szczepionki.
Dodano: 03.02.2021 13:31    Przez: Stanisław Koninianin
Proszę Pana, jest taka księga, która nazywa się Biblia lub Pismo Święte i poprzez tekst zawarty w tej Bożej księdze Bóg mówi do nas, a my do Niego zwracamy się jak do naszego ukochanego Ojca, po prostu mówimy swoimi słowami, nigdy zaś wyświechtanymi formułkami. Modlitwa to rozmowa z Bogiem, do Boga trzeba mówić, proste ?
Dodano: 03.02.2021 16:11    Przez: Człowiek
Jeśli nawet szczepionka przedłuży Panu życie to i tak w końcu będzie Pan musiał kiedyś umrzeć i spotkać się z Bogiem. "Uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga", to ziemskie ciało, w którym jesteśmy uwięzieni jest tylko przeszkodą w naszym spotkaniu z Bogiem, nasze prawdziwe życie dopiera nas czeka w wieczności z Bogiem lub bez Niego.
Dodano: 03.02.2021 16:18    Przez: Człowiek
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.