Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16470) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 9oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwsze w tym roku kino plenerowe przez Konińskim ... (0)Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)

Turek. Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie skazanego radnego

Dodano: 18.02.2021 13:26
Źródło: LM.pl

Kolejny apel o złożenie mandatu przez radnego z Turku, który został skazany prawomocnym wyrokiem w tak zwanej „aferze podsłuchowej“. Tym razem swoje stanowisko przedstawiła Rada Miejska w Turku.

Chodzi o sprawę z maja 2019 roku, kiedy to w biurze Stowarzyszenia Ziemi Turkowskiej, znaleziono włączony dyktafon, przymocowany taśmą do grzejnika, znajdującego się za szafką. Zarzut bezprawnego uzyskania informacji usłyszał jeden z radnych, który aktualnie w Radzie Miejskiej w Turku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Radnych Niezrzeszonych. Został on uznany winnym przez sąd pierwszej i drugiej instancji. Skazano go na grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Po ostatnim, styczniowym oddaleniu apelacji przez Sąd Okręgowy w Koninie, swoje oświadczenie wystosował burmistrz Turku – Romuald Antosik. Teraz, do sprawy odnieśli się radni w przyjętym podczas ostatniej sesji stanowisku, którego nie poparli jedynie radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Uważamy, że radny, który jest osobą zaufania publicznego, nie może dalej sprawować tej funkcji po tym, jak dopuścił się świadomie przestępstwa, za które został prawomocnie skazany przez Sąd pierwszej i drugiej instancji, w wyniku zarzutów, jakie postawiły mu organy ścigania, czyli Prokuratura Rejonowa w Turku – czytamy w przyjętym stanowisku Rady Miejskiej w Turku. - Ślubował uroczyście, iż obowiązki radnego będzie sprawował godnie, rzetelnie i uczciwie, a skazanie wyrokiem za udowodnione umyślne popełnienie przestępstwa poprzez założenie podsłuchu podczas dyżuru radnych, jest czynem, który hańbi funkcję radnego i czyni niegodnym dalszego piastowania tego istotnego społecznie stanowiska.

Klub Radnych „Ziemia Turkowska“ w sprawie skazanego radnego, wystosował również specjalny list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W piśmie, rajcy liczą na osobiste zajęcie się sprawą radnego z Turku i podjęcie przez prezesa PiS działań zmierzających do zmian legislacyjnych, które umożliwią pozbawienie osób z wyrokiem karnym, pełnienia funkcji publicznej.

fot. miastoturek.pl

  • Turek. Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie skazanego radnego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.