Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17527) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Żychlin. Uczniowie ZSEU będą wyjeżdżać na staże do Hiszpanii

Dodano: 4.03.2021 10:22
Źródło: LM.pl

Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie pozyskał pieniądze na realizację staży w Hiszpanii.

Projekt „Kształcenie zawodowe na europejskim poziomie“ ma być realizowany przez 2 lata. Młodzież z Żychlina wyjeżdżać będzie na 3 tygodniowe staże do hiszpańskich przedsiębiorstw, zgodnie z kierunkiem kształcenia. Z możliwości takiej skorzystają uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, hotelarstwa, reklamy oraz branżowej szkoły – kucharz.

- Celem projektu jest zwiększenie ilość praktyk zawodowych uczniów oraz  uzyskiwanie dodatkowych kompetencji zawodowych, poznanie funkcjonowania zakładów w  innych krajach – informuje Katarzyna Hryciuk, rzecznik ZSEU w Żychlinie. - Podczas stażu młodzież zdobędzie doświadczenia w nowym środowisku, nauczy się pracować w międzynarodowych zespołach, pokonywać bariery językowe i kulturowe.  Uczniowie zwiększą swoje szanse na podjęcie pracy w podmiotach gospodarczych na krajowym i europejskim rynku zawodowym.  Uzyskają uznawane certyfikaty potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobyte na stażu zagranicznym – dodaje.

Staże realizowane będą w trzech grupach po 20 osób. Pierwsza z grup wyjedzie na staż w sierpniu, kolejna na przełomie listopada i grudnia, a ostatnia – marca i kwietnia. Szkole na ten cel udało się pozyskać środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Maksymalna kwota przyznanego dofinansowania to 593 830,50 zł.

fot. archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.