Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17119) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Zwiększenie liczby łóżek covidowych, także w konińskim szpitalu

Dodano: 16.03.2021 19:04

Trzecia fala koronawirusa stała się już faktem. Obecnie w kraju, w tym również w Wielkopolsce, zmagamy się z przyrostem zakażeń na COVID-19.

- To, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie, zależy tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności. Przestrzeganie dyscypliny sanitarnej oraz obowiązujących obostrzeń jest jedynym sposobem na zahamowanie tych tendencji wzrostowych  - ocenia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. W ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce odnotowano 954 przypadki zakażenia COVID-19, 15 osób zmarło. - Mimo wzrostu zachorowań i hospitalizacji sytuacja jest stabilna i bezpieczna - podkreśla wojewoda. - Wielkopolskie szpitale dysponują 1858 łóżkami, z czego wolnych jest 404. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 246 łóżek z 1451. Aktualnie w regionie dysponujemy 177 łóżkami respiratorowymi,  z czego 61 jest dostępnych. W przypadku większej liczby osób wymagających leczenia respiratorem, istnieje możliwość zwiększenia liczby łóżek z dostępem do tlenu.

Cechą charakterystyczną trzeciej fali jest fakt, iż większy niż dotychczas procent osób zakażonych wymaga hospitalizacji, w związku z czym podejmowane są decyzje mające na celu zwiększenie liczby łóżek w całym regionie. Wojewoda wielkopolski na bieżąco konsultuje sytuację epidemiczną oraz stan bazy łóżkowej z dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ. Na podstawie decyzji wydanych do 12 marca przez wojewodę wielkopolskiego, do 27 marca liczba łóżek na II poziomie zabezpieczenia wzrośnie o 459, w tym o 26 łóżek respiratorowych. Zwiększenia bazy łóżkowej dotyczą Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wlkp., Szpitala Powiatowego w Wyrzysku, SPZOZ w Krotoszynie, Szpitala Powiatowego w Chodzieży, SPZOZ w Obornikach, SPZOZ w Słupcy, ZZOZ w Czarnkowie, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, SPZOZ w Wolsztynie, Pleszewskiego Centrum Medycznego, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, SPZOZ w Nowym Tomyślu, Szpitala Powiatowego w Jarocinie, SPZOZ w Gostyniu, SPZOZ w Międzychodzie i Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

- Zwiększenie liczby łóżek covidowych było możliwe dzięki dobrej współpracy z dyrektorami wielkopolskich szpitali, którzy ze zrozumieniem i powagą  podeszli do obecnej sytuacji, przystając na nasze propozycje – mówi Agnieszka Pachciarz dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Postawa wielu szpitali zasługuje na szczególne uznanie, gdyż są to często placówki, które od początku pandemii angażują się w leczenie pacjentów z COVID-19 i nadal decydują się na podejmowanie tego wyzwania.

Szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach Poznańskich dysponuje obecnie 94 miejscami, z czego zajętych jest 90. Na wniosek wojewody wielkopolskiego od 17 marca uruchomiony zostanie kolejny moduł, zapewniający kolejnych 28 miejsc dla pacjentów. Maksymalny potencjał szpitala to 597 łóżek z dostępem do tlenu, w tym 48 łóżek intensywnej terapii dla osób wentylowanych respiratorem.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Super, a co z przypadkami innymi niż covid?Wszyscy grzeją tematem pandemii, ale mniejszość już zauważa, że rośnie liczba zgonów z powodu braku podstawowej pomocy medycznej. Jeżeli nie istnieje możliwość uzyskania jakiejkolwiek pomocy od szpitali państwowych, to pojawia się pytanie, na co idą nasze składki?Służba zdrowia w Polsce odpowiada raczej standardom afrykańskim. No ale... lepiej wszystko poprzestawiać pod wirusa, który nie jest zagrożeniem większym niż codziennie wypadki drogowe. Dlaczego służba zdrowia nie działa? Bo wirus.Dlaczego jest kryzys gospodarczy?Bo wirus.Dlaczego społeczeństwo się starzeje?Bo wirus.Żyjemy w idealnym świecie, który byłby kompletną idyllą, gdyby nie wirus. No a ja mam takie przypuszczenie, że gdzieś tutaj miesza się korupcja i głupota, co generuje chorą sytuację.No i tak w ogóle to łóżka same nie leczą.Koronawirus w Polsce jest jedną wielką manipulacją, którą niektóre osoby wykorzystują do realizacji własnych celów.
Dodano: 16.03.2021 20:49    Przez: Aleksander
Covid-19 sprawił, że ludzie przestali chorować na inne choroby, które atakowały nas do niedawna, czy to nie jest piękne, a więc starajmy się tego wirusa trzymać w Polsce jak najdłużej ?
Dodano: 17.03.2021 07:47    Przez: AstraZeneca
W mediach nie ma innego tematu jak koronawirus i szczepionki, cały czas wałkują te tematy, normalnie brzydzi się już na tą propagandę patrzeć, a politycy i ich usłużni "eksperci" straszą nas na potęgę, tego nie daje się oglądać ani słuchać.
Dodano: 17.03.2021 07:51    Przez: TVP INFO
"Przedstawienie wciąż trwa....."
Dodano: 17.03.2021 09:33    Przez: error
W Poznaniu umarła kobieta zaraz po podaniu szczepionki na tzw. zakrzepicę, coś podobnego do udaru mózgu, a takich zgonów jest więcej nie wspominając o powikłaniach poszczepiennych, których podobno są setki a może i tysiące, o tym się nie mówi, nie wolno o tym mówić.
Dodano: 17.03.2021 11:46    Przez: Radio Poznań
W mediach nie wolno mówić, że szczepionki mają działania uboczne tak jak każdy lek i że zaszczepieni chorują, a nawet umierają. Czy wierzycie w to co wam w mediach mówią ?
Dodano: 17.03.2021 11:50    Przez: TVN i Polsat

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.