Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17442) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Konin. Szkoła Naszych Marzeń. Wyzwanie w ogólnopolskiej akcji

Dodano: 8.04.2021 11:19
Źródło: LM.pl

„O co chodzi w szkole“ - to hasło ogólnopolskiej akcji, do której przyłącza się również Konin.

Konińska grupa Szkoły Naszych Marzeń wznawia swoją działalność i włącza się do akcji, której pomysłodawczynią jest Ewa Radanowicz – dyrektorka szkoły w Radowie Małym i autorka książki „W szkole wcale nie chodzi o szkołę“.

- Zapraszamy do challenge’u wszystkich, którym zależy na pozytywnych zmianach w edukacji – zachęca koniński magistrat.

Chodzi o nagranie filmiku, w którym uczestnicy mówią o co według nich chodzi w szkole i opublikowanie go w mediach społecznościowych z hasztagami #ocochodziwszkole oraz #Konin_SzkołaNaszychMarzeń i nominować znajomych. W akcji, do 15 kwietnia mogą wypowiadać się dorości, a do 31 maja – dzieci i młodzież.

- To pierwsza część akcji. Chcemy zebrać jak najwięcej wypowiedzi, żeby potem rozpocząć otwarty dialog na temat zmian, na temat tego, jaką chcemy mieć szkołę. Chcemy, żeby usłyszała nas cała Polska - mówi Agnieszka Gołębiowska z Wydziału Strategii i Marketingu Miasta, jedna z inicjatorek projektu Szkoła Naszych Marzeń i koordynatorka akcji.

12 czerwca odbędzie się Ogólnopolska Debata Dzieci i Młodzieży online, a potem NieKonkurs inicjatyw dzieci i młodzieży w celu #glosmlodychnatematszkoly.

  • Konin. Szkoła Naszych Marzeń. Wyzwanie w ogólnopolskiej akcji
  • Konin. Szkoła Naszych Marzeń. Wyzwanie w ogólnopolskiej akcji

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dziękujmy Bogu, że szefem edukacji został Pan Minister Przemysław Czarnek, który wyznaje wartości pro-polskie i pro-chrześcijańskie.
Dodano: 08.04.2021 12:11    Przez: Wyborca PiS-u
avatar Po pierwsze szkoła powinna być wonla od głupich zideologizowanych nauczycieli którzy robią wodę z mózgu ucząc iż LGBTQxyz to nie psychiczna choroba a normalność ,czy propagują antynaukę jaką jest gender, kiedyś też marksizm uważano za naukę.W dobie powszechnej głupoty szczególnie rodziców nauczyciel powinien być kimś jak był w ll RP, to nie był zawód ale stan.By móc konkurować z zachodem trzeba silnej kontroli państwa nad programem nauczania , wychowania w duchu patriotyzmu i dobra wspólnego.Wprawdzie poziom w szkołach publicznych zachodu jest urangujący umysłowi ludzkiemu ale mają coś czego my nie mamy ,elity, które zostały ,a nie zostały ani wymordowane przez Ruskich i Niemców jak nasze ani przywiezione na czołgach gdzieś z zapyziałego kołchozu.I te kilkadziesiąt tysięcy ludzi wykształconych w dobrych prywatnych szkołach oprtych na tradycjnym nauczaniu wystarczy do obstawienia stanowisk w rządzie ,uslugach publicznych oraz w biznesie ,medycynie,nauce itp.
Dodano: 11.04.2021 15:54    Przez: Tomasz Kobrzycki
Szkoły powinny być oczyszczone z lewactwa i tęczowych zachowań, w szkołach powinny być promowane wartości chrześcijańskie, Bóg nade wszystko.
Dodano: 08.04.2021 13:19    Przez: Maranatha
avatar świat powinien być uwolniony od idiotów , z tobą na czele....
Dodano: 08.04.2021 13:25    Przez: zx
Kiedy przyjdzie powtórnie na ziemię Pan Jezus to mu też to powiesz ? Bóg zawsze powinien być na pierwszym miejscu w życiu człowieka.
Dodano: 08.04.2021 16:26    Przez: Maranatha
Szkoła bez Boga to nie szkoła, w szkołach powinno się uczyć o Bogu, dzisiaj w szkołach uczy się religii katolickiej i ten przedmiot powinien być usunięty ze szkół, no bo ilu praktykujących katolików żyje w Polsce ?
Dodano: 08.04.2021 16:34    Przez: Maranatha
Jedni chcą by w szkole było więcej nauki religii, inni więcej nauki o Bogu a ja myślę że religia czy nauka o Bogu dotyczą budowy świata z jego gwiazdami, planetami w tym ziemi oraz rozwoju życia w tym człowieka. Nie o stwórcę więc chodzi ale o wiarę ludzi w to że musi być jakaś "dobroć" do której człowiek trafi po doznanych krzywdach, poniewierkach. Wytwór ludzki może być dla każdego inny ale charakteryzować może jedna nazwa Bóg. Nauka powinna wyjaśniać budowę wszechświata na podstawie odkryć, naukowych dedukcji itp.
Dodano: 09.04.2021 12:29    Przez: Stanisław Koninianin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.