Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17468) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Coraz więcej osób rozlicza PIT elektronicznie. W Koninie to 90 %

Dodano: 8.04.2021 12:20
Źródło: LM.pl

Ponad 58 tysięcy zeznań podatkowych za 2020 rok wpłynęło już do Urzędu Skarbowego w Koninie. Termin składania PIT-ów mija 30 kwietnia.

Krajowa Administracja Skarbowa zachęca do składania zeznań podatkowych w formie elektronicznej. Ze wszystkich PIT­ów jakie do tej pory wpłynęły, aż 91 procent zostało złożonych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT udostępnionej w e-Urzędzie Skarbowym na stronie podatki.gov.pl i systemu e-Deklaracje. Tylko 9 procent to zeznania składane w formie papierowej.

- Bez umawiania wizyty, PIT można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie. W ten sposób też skutecznie i bezpiecznie złożysz swoją deklarację. Zachęcam do tego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo" – zaznacza szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Do konińskiego urzędu do 7 kwietnia wpłynęło łącznie 58 328 zeznań podatkowych, a spośród nich 52 891 zeznań przesłano drogą elektroniczną. Jak informuje Piotr Czeladziński z Urzędu Skarbowego w Koninie, PIT-y złożone za pośrednictwem elektronicznych kanałów, stanowią 90,67 procent wszystkich złożonych zeznań.

Podatnicy, którzy w zeznaniu wykażą nadpłatę i złożą PIT w formie elektronicznej, mogą liczyć na szybki zwrot pieniędzy. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. Natomiast w przypadku zeznań złożonych w formie papierowej, termin ten wynosi 3 miesiące. Do tej pory administracja skarbowa, w skali kraju zwróciła na konta podatników 5,5 mld zł.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przestańmy w ogóle się ze sobą kontaktować twarzą w twarz, niech wszystko zacznie się między nami odbywać elektronicznie on line, wystarczy ekran komputera czy smartfonu ? Ten zły świat należący do szatana zmierza ku zagładzie i to nastąpi już niedługo..
Dodano: 08.04.2021 13:02    Przez: Maranatha
Wirtualny świat, jak długo człowiek w takim świecie przetrwa, już pojawia się wiele chorób związanych z długim przebywaniem przed monitorami jak skrzywione kręgosłupy, utrata wzroku czy depresja. Człowiek potrzebuje bliskości drugiego człowieka, bo tak zostaliśmy stworzeni, czy zwierzęta komunikują się ze sobą zdalnie ?
Dodano: 08.04.2021 16:21    Przez: Twarzą w twarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.