Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17074) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powstaje nowy most w Bernardynce. Dobre tempo inwe ... (0)Sportowe nagrody rozdane. Miasto wyróżniło siedem ... (2)

Pożyczka online - czy zawsze warto brać ją w banku?

Materiał promocyjny

Dodano: 12.04.2021 09:36

Pożyczki online to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi finansowych, które pozwala w szybki i wygodny sposób zapewnić dopływ gotówki do domowego budżetu. Obecnie rozwiązanie to proponują zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. Kiedy warto skorzystać z oferty tych drugich?

Porównuj, analizuj, wybieraj

Pożyczki online - https://www.finansowysupermarket.pl/pozyczki-online to rozwiązanie bardzo popularne, a co za tym idzie właściwie wszechobecne aktualnie na polskim rynku. Wielość ofert może przytłaczać, ale warto pamiętać, że im większe zainteresowanie ze strony konsumentów, tym większa konkurencyjność na rynku, a to z kolei oznacza lepsze warunki finansowe. Do ich poprawy przyczyniła się także (paradoksalnie) pandemia koronawirusa. W wyniku różnych jej skutków gospodarczych, kolejnych tarcz antykryzysowych ogłaszanych przez rząd, Narodowy Bank Polski najpierw zdecydował o obniżeniu stóp procentowych, a następnie o ich utrzymaniu na tak niskim poziomie. To z kolei przełożyło się na oprocentowanie wszystkich kredytów i pożyczek w kraju, które uległo obniżeniu. Dzisiaj więc pożyczkę online można wziąć na naprawdę dobrych warunkach. Aby to zrobić, warto jednak dokładnie przyjrzeć się aktualnej ofercie:

  • możesz samodzielnie porównać oferty interesujących cię instytucji, 
  • do pomocy można wykorzystać różnego rodzaju rankingi pożyczek online, 
  • sporo wiedzy o ewentualnych kosztach, wysokości raty dostarczy ci kalkulator pożyczkowy, 
  • możesz wykorzystać również porównywarkę kredytów. 

Ofert na rynku jest tak wiele, że nie ma żadnego powodu, aby klient przepłacał. Nie warto więc decydować się na pierwszą znalezioną w sieci ofertę, porównanie jej z innymi może pozwolić na znalezienie konkurencyjnej propozycji. 

Pożyczki od firm pozabankowych - czy warto?

Pożyczki online znacznie uprościły życie osób zainteresowanych tego typu formą finansowania. Znacznie skróciły i uprościły formalności, a w przypadku niezbyt wygórowanych kwot pozwoliły na załatwienie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu. Banki okazały się dużo bardziej elastyczne, niż można było się tego po nich spodziewać, nadal jednak oczekiwanie na decyzję pożyczkową jest tutaj dłuższe niż w przypadku pożyczek z innych źródeł. Pożyczki od firm pozabankowych można często otrzymać w ciągu kilkunastu-kilkudziesięciu minut, w przypadku banków często jest to znacznie dłuższy czas. Przede wszystkim jednak trzeba podkreślić, że banki w przyznawaniu pożyczek kierują się znacznie wyższymi wymaganiami w stosunku do klienta, aniżeli firmy pozabankowe. Po obniżeniu stóp procentowych (co dla instytucji finansowych przełożyło się na mniejsze zyski) wymagania te jeszcze wzrosły. Aby otrzymać pożyczkę w banku, musisz wykazać stabilne dochody w oparciu o pewne zatrudnienie (umowa o pracę), brak zadłużeń, odpowiednią zdolność kredytową. W przypadku pożyczki online w firmie pozabankowej wymagania także istnieją, nie jest tak, że pożyczkę otrzyma każdy, natomiast wymagania są znacznie niższe. Chodzi przede wszystkim o niższy próg zdolności kredytowej, jak i dopuszczalność innych form i źródeł dochodu aniżeli te pochodzące jedynie z umowy o pracę. O pożyczkę (na określonych warunkach) starać się mogą młodzi ludzie na początku dorosłego życia, jak i emeryci czy renciści. Oczywiście negatywna historia kredytowa może utrudnić przyznanie pożyczki także w instytucji pozabankowej, natomiast istnieje osobna kategoria pożyczek bez BIK dla osób w szczególnie trudnej sytuacji finansowej. Pożyczka online poza bankiem często daje więc znacznie większe szanse jej uzyskania na bardzo podobnych finansowo warunkach. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pieniądze,   finanse osobiste,   pożyczkiDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.