Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15014) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Nasze Sprawy. Czy czeka nas wysyp zielono-niebieskich inwestycji?

Dodano: 4.05.2021 22:14

Zielone korytarze, zielone przystanki, ogrody kieszonkowe, zielony Plac Wolności, na to wszystko przyjdzie jeszcze mieszkańcom Konina poczekać. Miasto spodziewa się na ten cel pieniędzy z Funduszy Norweskich. Czy do Konina wpłynie kilkanaście milionów złotych na zielone i niebieskie inwestycje, okaże się w połowie maja - zapowiedział podczas Naszych Spraw wiceprezydent miasta Paweł Adamów.

- To są projekty już z pozwoleniami na budowę. To jest przede wszystkim rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych w Parku Chopina, zazielenienie ulicy Mickiewicza i stworzenie tam ścieżki rodzinnej, która będzie prowadzić do Placu Zamkowego, następnie przebudowa i wyposażenie w małą architekturę Placu Zamkowego, przebudowa i zazielenienie Placu Wolności ze zmianą organizacji ruchu, zaprojektowanie i wybudowanie parku zdrojowego na Wyspie Pociejewo i budowa kładki nad Kanałem Ulgi. To ma być zielony korytarz, który ma prowadzić od Parku Chopina do Kanału. Do tego zielone podwórka, parki kieszonkowe, ogrody deszczowe, zielone przystanki w nowym Koninie. Jeżeli te wnioski przejdą, to będziemy mieli wysyp zielono-niebieskich inwestycji. To projekt powodujący uwolnienie wielu miejsc w mieście od kostki, od betonu. Projekt zakłada także zatrudnienie w Koninie architekta zieleni - mówił Paweł Adamów. Przyznał, że bez Funduszy Norweskich miasto nie zrealizuje zielono-niebieskich inwestycji w ciągu najbliższych lat w takim zakresie jak zamierzano, ale na pewno niektóre elementy tego projektu wykonamy - zapowiedział wiceprezydent.

  • Nasze Sprawy. Czy czeka nas wysyp zielono- niebieskich inwestycji?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,   parkingi czy zieleń,   ekologia,   zielony koninDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie ma pieniędzy w budżecie miasta, a tu "wysyp inwestycji" ? Panie Prezydencie Pawle Adamów, czyżby Szymon Hołownia sypnął groszem ?
Dodano: 05.05.2021 16:43    Przez: 2050
Wszędzie brakuje pieniędzy, a PO zagłosowała w Sejmie przeciw funduszom unijnym, nie chcą aby Polska otrzymała 770 mld, to jest partia anty-polska i anty-unijna.
Dodano: 05.05.2021 17:55    Przez: Prawdziwa twarz PO

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.