Dzisiaj jest wtorek 15 czerwca 2021, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16633) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (3)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (2)

Jak zacząć pracę jako opiekunka osób starszych

Materiał promocyjny

Dodano: 12.05.2021 17:00

Szukasz stabilnej pracy, która zapewni Ci możliwość rozwoju? A może chcesz zmienić swoje życie zawodowe? Jeśli oczekujesz bezpiecznego, legalnego i dobrze płatnego zatrudnienia, zostań opiekunką osób starszych. Praca w Niemczech umożliwi Ci podszkolenie języka obcego oraz poznanie innej kultury. Od czego zacząć poszukiwania pracy jako opiekunka seniora? Sprawdź, czy to zawód dla Ciebie i otwórz się na zmiany!

Od czego zacząć poszukiwania pracy jako opiekunka osób starszych?

Praca jako opiekunka osób starszych to wymagające i odpowiedzialne zajęcie. Musisz zadbać zarówno o bezpieczeństwo podopiecznego, jak i swój komfort. Opiekunka seniora przede wszystkim pomaga w codziennych czynnościach oraz planuje czas wolny. Nie może jednak wykonywać żadnych zadań pielęgniarskich bez względu na wykształcenie. Przed skontaktowaniem się z firmą, która poszukuje opiekunek osób starszych do pracy w Niemczech – lepiej nie organizować wyjazdu samodzielnie, sprawdź, czy to faktycznie zawód dla Ciebie. Chociaż kompetencje medyczne i specjalistyczne kursy nie są wymagane, na pewno ułatwiają pracę. Opiekunka seniora pracująca w Niemczech musi przede wszystkim znać język niemiecki w stopniu komunikatywnym. Oceń swoje kompetencje językowe i powtórz podstawowe zwroty oraz słownictwo przed rozmową rekrutacyjną.

Jak powinna zachowywać się opiekunka seniora – praca dla wyrozumiałych

Opiekunką seniora może zostać zarówno kobieta, jak i mężczyzna, chociaż preferowane są głównie panie. Praca w Niemczech oraz innych krajach nie jest ograniczona wiekowo. Na taki sposób zarabiania decydują się studenci i nauczyciele w okresie wakacyjnym oraz osoby po 50 roku życia, które chcą dodatkowo zarobić lub zmienić swoje życie zawodowe. Poza kompetencjami językowymi liczy się również łagodne usposobienie. Najważniejsze cechy to:

  • odporność na stres,
  • odpowiedzialność,
  • dobra organizacja,
  • optymistyczne podejście,
  • komunikatywność,
  • konsekwentność,
  • cierpliwość,
  • empatia i zrozumienie.

Nie każdy może zostać opiekunką osób starszych. Praca w Niemczech lub innym kraju zagranicznym wymaga zaangażowania. Przed podpisaniem umowy zastanów się, czy to faktycznie zadanie dla Ciebie. Wyjazd trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy, więc musisz być przygotowana na dłuższą rozłąkę z bliskimi.

Co przed rozpoczęciem pracy powinna wiedzieć opiekunka dla osób starszych – Niemcy i okolice

Znasz język niemiecki, masz odpowiednie kompetencje i dostałaś pracę jako opiekunka osób starszych? Gratulację, przed Tobą odpowiedzialna, ale pozytywna zmiana w życiu. Pierwsze dni w domu podopiecznego mogą być jednak stresujące i nieco niezręczne. W końcu nie zyskasz zaufania oraz przyjaźni seniora od razu – taka głęboka relacja wymaga czasu. Co warto wiedzieć przed wyjazdem i jak przygotować się do podróży? Przede wszystkim podpisz umowę, zanim zaczniesz pracę w Niemczech. Legalne oraz bezpieczne zatrudnienie to dla wielu główna zaleta tego zawodu. Sprawdź także, czy obowiązuje Cię dodatkowe ubezpieczenie medyczne za granicą.

Warto wiedzieć:
Rozpoczęcie nielegalnej pracy w Niemczech (bez wcześniej podpisanej umowy) grozi karą do 5 tysięcy euro.

Pamiętaj także, aby dowiedzieć się, jaki jest zakres obowiązków. Podopieczny może mieć różne schorzenia lub stopień niepełnosprawności, przez co specyfika pracy jako opiekunka osób starszych może być zmienna. Warto również przygotować kilka zdań na swój temat np. imię i nazwisko, pochodzenie, doświadczenia i zainteresowania – dzięki temu łatwiej będzie Ci przełamać dzielącą was barierę językową. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek trudności zawsze możesz skonsultować się z opiekunem danego kontraktu. Bez względu na odległość i czas pracy nigdy nie zostaniesz sama.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   kariera,   emigracjaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Zarabiaj w Internecie! Wejdź na stronę: www.allianzm.1k.pl i dowiedz się jak w prosty sposób zarabiać w internecie. Pomoc specjalistów przez całą dobę. Kliknij i zobacz jakie to proste!
Dodano: 13.05.2021 16:57    Przez: matrrtys

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.