Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16087) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Kręcimy z Ferio Konin. Rowerem przez powiat – poznaj lokalne atrakcje i skorzystaj z darmowych serwisów

Materiał promocyjny

Dodano: 9.06.2021 13:55

W sobotę 12 czerwca w Ferio Konin odbędzie się wydarzenie poświęcone turystyce rowerowej w powiecie konińskim.  W ramach akcji na terenie parkingu centrum handlowego ulokowane zostanie miasteczko rowerowe. W programie przewidziano wiele atrakcji.

Partnerami wydarzenia jest Powiat Koniński, Oddział PTTK w Koninie wraz z Sekcją Turystyki Rowerowej CIKLO PTTK, Komenda Miejska Policji w Koninie, WORD Konin oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Marina.

Dystrybucja wyjątkowego wydania mapy tras rowerowych, znakowanie jednośladów przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Koninie i darmowy serwis rowerowy - to wszystko będzie czekało na klientów centrum handlowego już w najbliższą sobotę.

- Promocja aktywnego wypoczynku i zachęcanie mieszkańców do poznawania walorów turystycznych naszego powiatu, to główne cele jakie przyświecają organizowanej akcji - mówi Henryk Grabowski Dyrektor Ferio Konin.  Cieszy nas fakt, że możemy temat potraktować kompleksowo. Sprawny rower to podstawa, dlatego też oferujemy naszym klientom m.in. możliwość bezpłatnego serwisu. Z kolei wydanie mapy, które jest owocem współpracy centrum handlowego z powiatem konińskim i PTTK, to gotowy przepis na udane rodzinne wycieczki rowerowe.

Profesjonalny serwis rowerowy to bezpłatna usługa jaką Ferio Konin przygotowało dla swoich klientów już od czwartku. Każdy kto zrealizuje zakupy w centrum handlowym, będzie uprawniony do skorzystania z serwisu bezpłatnie. Będzie on dostępny w oznaczonym punkcie zlokalizowanym na terenie parkingu Ferio Konin aż przez 3 dni, od czwartku do soboty, osiem godzin dziennie.  Zakres usługi będzie obejmował zarówno przegląd jak i wymianę części eksploatacyjnych. Warto zatem zarezerwować sobie czas i skorzystać z możliwości. Zapisy przyjmowane będą na miejscu.

W sobotę zainteresowani będą mogli dodatkowo oznakować swój rower. Konińscy policjanci zadbają o zabezpieczenie jednośladów. Każdy rower zostanie oznakowany unikalnym numerem, który trafi potem do bazy policyjnej. W przypadku kradzieży roweru i późniejszego odzyskania, policjanci będą mogli sprawnie odnaleźć właściciela skradzionego roweru.

Dodatkowo, w dniu wydarzenia odwiedzający Ferio Konin będą mieli możliwość otrzymania bezpłatnej mapy rekreacyjnych tras rowerowych. Wydanie uwzględnia opracowanie 8 rowerowych tras rekreacyjnych - łącznie niemalże 300 km dystansu, wszystkie na terenie powiatu konińskiego. Przygotowane trasy to odcinki o różnej długości, a każda z towarzyszącymi atrakcjami ulokowanymi po drodze. Mapa będzie z pewnością przydatna zarówno dla bardziej wprawionych rowerzystów jak i tych dopiero zaczynających przygodę na dwóch kółkach.

Na stoisku przygotowanym przez Lokalną Organizację Turystyczna Marina - w sobotę - klienci będą mogli m.in. pozyskać informacje na temat atrakcji turystycznych w regionie czy otrzymać bezpłatne materiały informacyjne. W ramach stoiska WORD Konin, najmłodsi w formie zabawy będą przyswajać podstawie zasady poruszania się w ruchu drogowym.

Sezon rowerowy w pełni. Sklepy w Ferio Konin oferują szeroką gamę rowerów, akcesoriów jak i odpowiedniej odzieży na jazdę na rowerze. Wybierając rower warto zwrócić uwagę m.in.  na odpowiednią wysokość ramy, rozmiar opon i osprzęt rowerowy. Należy je dobrać według indywidualnych potrzeb. Niezbędna jest zatem konsultacja z personelem sklepu, który posiada odpowiednią wiedzę na temat.

Zapraszamy do Ferio Konin. Szczegóły wydarzenia wraz z harmonogramem poszczególnych atrakcji dostępne na www.feriokonin.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ferio,   odpoczynek,   rower,   powiatNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.