Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15292) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów

Dodano: 24.06.2021 08:49
Źródło: LM.pl

„Centrum mistrzostwa gastronomicznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie“ - to tytuł drugiej już edycji projektu, którego celem jest dopasowanie systemów kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Projekt skierowany jest do uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa.

- Doskonalenie umiejętności praktycznych i poznawanie nowych jest najważniejszym elementem w kształceniu młodych adeptów w branży gastronomicznej i hotelarskiej w ZSEU w Żychlinie. Efektem realizowanego od 2019 roku projektu jest nowoczesne centrum gastronomiczne w którym uczniowie w roku szkolnym 2020/2021 doskonalili swoje umiejętności zawodowe na licznych kursach – informuje Elżbieta Sell, koordynator projektu.

Uczniowie mogli skorzystać z wybranych czterech kursów oraz doradztwa zawodowego. Zorganizowane zostały i przeprowadzone kursy: barman/kelner, barista, sommelier, serwis specjalny, kucharz, cukierniczy, dekoracji wyrobów cukierniczych, carving oraz aranżacji stołów z florystyką. Projektem objętych zostało w drugiej edycji 63 uczniów. Młodzież wzięła również udział w warsztatach „Zaburzenia odżywiania i chorób związanych z niewłaściwym odżywianiem“ oraz „Analiza i ocena jakości żywności i żywienia, technika i technologia produkcji potraw“.  

Obecnie 21 uczniów z technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz hotelarstwa odbywa lub będzie odbywało staż zawodowy u pracodawców w naszym regionie, zgodnie z kierunkiem kształcenia i zainteresowaniem.

 

fot. ZSEU Żychlin

  • Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów
  • Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów
  • Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów
  • Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów
  • Projekt ZSEU w Żychlinie. Kursy i doradztwo zawodowe dla uczniów

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Komu chcecie gotować jak ludność Polski wymiera, jako że w założeniach "możnych" tego świata Polska ma liczyć 15-cie milionów mieszkańców, to przecież po to wyhodowano sztucznie w laboratorium korona- wirusa i szczepionki, aby uśmiercić setki milionów ludzi. Świat zmierza ku zagładzie i nawet najlepiej przyrządzone potrawy nam nie pomogą, gdyż są naszpikowane trucizną w postaci chemii od pola do stołu.
Dodano: 24.06.2021 11:56    Przez: Zupa z trupa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.