Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15295) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92

Dodano: 24.06.2021 09:48
Źródło: LM.pl

Od 100 kg do nawet 3 ton przeciążone były busy, które zostały skontrolowane przez inspektorów konińskiego oddziału transportu drogowego.

Mundurowi pojawili się w dwóch punktach do pomiaru kontroli wagowych na autostradzie A2 w Lądku oraz przy drodze krajowen nr 92 w Wilcznej. Akcja dotyczyła kontroli samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

- W wyniku kontroli zatrzymano siedem pojazdów z ładunkiem, których rzeczywista masa całkowita przekraczała dopuszczalną masę całkowitą. W pierwszym przypadku zatrzymano do kontroli pojazd, który przewoził panele oraz deski tarasowe. Był za ciężki o 2,4 tony, bowiem ważył 5,9 tony i od dwóch miesięcy nie posiadał aktualnych badań technicznych. Inspektorzy elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny dostawczaka, który po rozładunku musiał pojechać na badanie techniczne – informuje rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

W innych zważonych przypadkach bus na ugiętych resorach ważył 6,5 ton z artykułami spożywczymi 5,2 ton, a pojazd wiozący brudną pościel 4,5 tony. W punkcie w Lądku busy były za ciężkie od 100 kg do 2,5 ton. Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł, a jeden otrzymał 100 zł kary. Szoferzy nie mogli też kontynuować jazdy do czasu doprowadzenia ciężarówek do normatywności.

  • Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92
  • Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92
  • Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92
  • Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92
  • Zbyt ciężkie samochody na autostradzie A2 i drodze krajowej nr 92

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.